Ptaki

Wszystkie zwierzaki, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach

Moderator: Sissi

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » niedziela 09 gru 2012, 16:51

Alexa masz fajnie bo u mnie te stare kulawe babcie dokarmiajac doprowadzily do niekontrolowanego wzrostu populacji golebi, srok i tego calego czarnego bractwa typu wrony i kawki - male ptaki w okolicy szans nie maja, glupiego wrobla nie uswiadczysz - i do tego parapety zas* - umylam tydzien temu, juz od nowa warstwa guana, najgorsze, ze moja mama taka sama - "biedne ptaszki", cholera ja naprawde lubie zwierzeta, ale co za duzo to niezdrowo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: bungula » niedziela 09 gru 2012, 22:19

U nas pojawiły się wróble, a nie widziałam ich już od kilku lat. Do karmnika przylatują też sikorki i dzwonce, ruch jak u MacDonald'a :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » poniedziałek 10 gru 2012, 07:17

bungula to znaczym ze rownowaga w przyrodzie u Ciebie wraca, bo tu niesety nawet synogarlice nie wytrzymaly konkurencji z kawkami i srokami. a starszym paniom do rozumunie przemowisz, ze lepiej wywiesic sloninke i wsypac troche ziarna czy kaszy do nieduzego karmnika gdzie golab czy wrona sie nie zmieszcza - ale nie taka bedzie wysypywala worki kaszy czu resztek (oby tylko chleba, ale i obiadowe sie trafiaja) na trawnik czy parapet i potem chmara ptaszydel po calym osiedlu lata i drobiazg ptasi tepi. sroki to powiedzialabym gorsze od kotow, bo karmione koty mialy ptaki w "glebokim" powazaniu. ciekawe czy kawka albo wrona zajmie sie tepieniem owadow latem? :evil:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Sissi » poniedziałek 10 gru 2012, 10:59

U mnie tez ptaszkow malych kolorowych ,gile ,sikorki ,szpaki i jeszcze inne mnostwo ktorych nie znak nazw jest zatrzesienie ,sroki tez sie trafiaja . Wron na szczescie nie ma czasami przleca jakies chyba kruki albo co bo wieksze od kota na ktorych widok moje kociumby zwiewaja do domu ,wtedey je skutecznie przeganiam klaszcza glosno w dlonie ,zwiewja wtedy szybko .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ptaki

Postautor: Fonsitos » środa 12 gru 2012, 13:45

U moich rodziców jest takie zatrzęsienie sikorek bogatek że aż szok. Regułę taką zauważyliśmy, że tak jest co drugi rok. Tym razem zauważyłam tylko jedną czubatkę, żadnej modrej. A zazwyczaj była parka czubatek i dwie parki modrych. Na jabłka i owoce z pnącza przylatują kosy i sójki. Dzięcioły też potrafią zajrzeć na słoninkę, aczkolwiek trzy lata temu przyczynił się taki jeden do katastrofy budowlanej w drewnianym karmniku :) I teraz rodzice wieszają słoninę poniżej karmnika :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ptaki

Postautor: Sissi » środa 12 gru 2012, 19:01

Ja wieszam trez slonine ,nawet tlusty boczus ale te niemieckie nie chca jesc wogole sloniny polskiej ani niemieckiej :roll: za to jabluszka ktore powiesilam na krzewach roz i drzewach sa wcinane ze smakiem ,rozsialam wszedzie pelno pszenicy co ptaki nie zjedza to dla kociumbow na wiosne urosnie ,dodatkowow daje orzeszki ze smalcem no i starsze pieczywo choc to akurat nie jest takie zdrowe ela przeciez nie bbede wyrzucac gdy takie mrozy i glodne ptaszydla sa :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ptaki

Postautor: bungula » środa 12 gru 2012, 20:53

Kupiłam ostatnio specjalna mieszankę ziaren dla małych ptaków zimujących, a ptaszydła kręcą dziobkami ;) , wolą zdecydowanie sam łuskany słonecznik i surową słoninkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ptaki

Postautor: sierpówka » środa 19 gru 2012, 20:45

tvn24 pisze:Do próby porwania dziecka przez orła miało dojść w kanadyjskim Montrealu, co uwiarygadnia mieszanka francuskiego i angielskiego, którą posługują się osoby widoczne na filmiku.

Nie wiadomo jednak na pewno czy nagranie jest autentyczne i kiedy zostało wykonane. Część internautów wskazuje, że to może być świetnie wykonany fotomontaż.

Tych wątpliwości nie mają jednak m.in. Global Toronto i Huffington Post, opisując ze szczegółami całą historię. Widoczna na nagraniu para z małym dzieckiem najprawdopodobniej spędzała popołudnie na świeżym powietrzu, gdy na niebie nad nimi pojawił się duży orzeł przedni. Ptak po zatoczeniu kręgu zanurkował i błyskawicznie porwał dziecko, łapiąc je od tyłu szponami w okolicy szyi. Drapieżnik miał jednak wyraźnie problem z uniesieniem małego człowieka w powietrze i po kilku machnięciach skrzydłami upuścił je z około metra wysokości

Film Tutaj:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... E0Q904gtMI
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Ptaki

Postautor: fairymoon » środa 19 gru 2012, 23:17

Widziałam i nie mogę uwierzyć. Niesamowite!!!
Są 4 rzeczy których nie można cofnąć. Kamień, który został rzucony, słowo, które zostało wypowiedziane, okazja, której się nie wykorzystało i czas, który przeminął.
fairymoon
Dwa Koty
 
Posty: 75
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 12:21

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » czwartek 20 gru 2012, 08:56

mnie by to niespecjalnie zdziwilo - bo jak prowadzilismy budowe niedaleko Tudeli w Nawarze Hiszpanskiej niedaleko byl rezerwat sepow (piorko lotka tego ptaszecia to dluzsza od mojego przedramienia, a i apetyt na miare ) i widzialam jak nieduzego prosiaczka byl w stanie z rowu (gdzie wyrzucano niezywe zwierzeta z pobliskiej farmy ) specjalnie, zeby scierwojady mialy co jesc bo sa gatunkiem wymierajacym) w pole przetransportowac - choc zwykle posilac wolaly sie na miejscu - i raz jak jeden z pracownikow ucial sobie sjeste na sloneczku to sie strachu najadl, bo ptaszydlo zaczelo go traktowac jako padline i przelecial doslownie parenascie centymetrow nad nim - w ostatniej chwili sie poderwal jak tamten sie poruszyl - bo sepy zywych nie atakuja, typowi padlinozercy, ale wystraszysc potrafia. Choc hodowcy z tamtego regionu twierdza, ze glodny sep potrafi mniejsze zwierze zaatakowac - glownie jagnieta czy psy pasterskie - o dzieciach nie slyszalam
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: jareth » wtorek 01 sty 2013, 02:12

To ja się pochwalę swoim ptaszydłem

Obrazek
jareth
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 19:06

Re: Ptaki

Postautor: Sissi » wtorek 01 sty 2013, 11:17

Jaki piekny :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Ptaki

Postautor: Alexa » wtorek 01 sty 2013, 12:47

Piękny papużek, takiego miałam jako dziecko.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ptaki

Postautor: Alexa » wtorek 22 sty 2013, 16:59

Nie pamiętam czy pisałam ale przylatuje do mnie też grubodziób się stołować.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » środa 23 sty 2013, 10:22

zaluje, ze wiatrowka zostala w Hiszpanii - te wrony to mnie do depresji doprowadzaja.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Alexa » środa 03 kwie 2013, 10:21

Do mojego karmnika w kuchni przyleciał dziś szczygieł.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ptaki

Postautor: ikxio » czwartek 04 kwie 2013, 20:48

to rzadkosc, bo one wola raczej w krzaczkach zerowac- alewidac przedluzajaca sie zima zmusza do szukania jedzenia wyzej.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ptaki

Postautor: Rakolka » czwartek 04 kwie 2013, 23:05

nawet mi szkoda tych ptaków.. niech ta zima się skończy, bo szkodzi wszystkim!
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ptaki

Postautor: olga » sobota 25 sty 2014, 16:48

Zimowi goście. Poświęciłam mojego łososia żeby móc zrobić im parę zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bruno przegapiła główny spektakl i tylko tęsknie patrzyła za odlatujacymi ptaszydłami.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Ptaki

Postautor: Sissi » sobota 25 sty 2014, 17:31

Olga ,fajne zdiecia :-D ajeden ptaszydel widac jak wcina Twojego lososia :lol:
ktorego to kota uchwycilas jak przyglada sie zarloctwu ptaszydel ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne niekoty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron