Igusia

Wszystkie zwierzaki, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach

Moderator: Sissi

Re: Igusia

Postautor: Ash » piątek 10 sie 2012, 10:01

Sissi powinnaś bajki dla dzieci pisac, wprowadzenie Igusi jest wręcz przesłodkie :roll:
Awatar użytkownika
Ash
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 14:47

Re: Igusia

Postautor: Sissi » piątek 10 sie 2012, 11:35

Ash dziekuje choc komplement nie zasluzony :oops:
Co do Igusi to nadal przychodzi na jedzonko i juz kest dosc gruba ale chyba znowu samotna ,albo jej malzon ja porzucil dla innej albo znowu zginal :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: ikxio » piątek 10 sie 2012, 13:22

jezyki nie sa monogamistami - ja to tak bym chciala, zeby Igielka sie calkiem oswoila i jezynki przezyly zime
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Igusia

Postautor: Sissi » piątek 10 sie 2012, 14:05

ikxio ja tez bym chciala byc "babcia" igielek slicznych :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: Sissi » poniedziałek 27 sie 2012, 19:33

Igusia juz napewno sie okocila tylko nie moge znalezc jej mlodych ,pewnie je schowala i czeka jak troszke podrosna . Mam nadzieje ze jej przyprowadzi na jesien bo Malzon przywiezie ze trzy paki slomy z Polski i zrobimy im taki szalas pod tarasem (specjalnie w tym roku wszystkie graty wyrzucilam z pod niego) .
ps .Igusia juz nie ma zadnego narzeczonego(a bylo ich 2) ,wszystkie chlopy nawet jeze to samo ,zero odpowiedzialnosci i jak sa mlode to sru ... jak najdalej w las :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: ikxio » poniedziałek 27 sie 2012, 20:01

jeze nie sa monogamistami - w koncu poliandryczna Igusia tez paru przyprowadzala dla nabrania sil
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Igusia

Postautor: Sissi » niedziela 23 wrz 2012, 09:59

Igusia nadal nie przyprowadzila malych igusiow ,przychodzi sama i ma teraz bardzo duzy apetyt bo wcina swoja miseczke i daje jej jeszcze karme ktora nie zjadly dzieczyny z miseczek i tez zjada wszystko wiec pwenie idzie zima szybkim krokami. Zreszta juz tak jest rano zimno i wrecz czasami listopadowo ze kto wie czy wpazdzierniku juz nie sypnie sniegiem.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: ikxio » niedziela 23 wrz 2012, 10:16

Jezyna wie co robi - nie zawsze trafia male na takie jak Ty. oj jak pomysle o zimie to mi sie Amazonia marzy
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Igusia

Postautor: Alexa » niedziela 23 wrz 2012, 11:01

Ja ostatnio widziałam na targach zoo-botanicznych w Ostravie jerzynki pigmejki i albinoski jerzynki, fajne ale szkoda ich do trzymania w domu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Igusia

Postautor: Sissi » piątek 28 wrz 2012, 19:36

Dzisiaj kosili dzungle te ze stara lipa gdzie w wielkich zaroslach mieszkala rodzinka Igusi ,wjechali kosiarami juz o 6 rano ryk silnikow ,pil spalinowych ,wycieli wszelkie krzaczki trawa na 1mm nie maja szans zadne jeze zeby przetrwac ,czesc jezy uciekla do mnie przez siatke do ogrodu ,czesc zginela, czesc wyleciala wprost pod kola na ulice ,ogolem makabra . Jeze po moim ogrodzie lataly w szoku chyba z 10 moze 14 nie wiem koty tylko sie patrzyly i mialy radoche ale mi bylo zal tych biedactw . Nie wiem czy Igusia nie zginela teraz bedzie trudno rozpoznac jak przyjdzie do miski jezyn bo one troche z mieniaja kolor igielek na zime . Czesc jezy przedostala sie przez moj ogrod do parku obok (5 m) i pewnie uda im sie jakies nowe norki znalezc ale te co zginely biedne we snie ,w szoku i strachu ktos powinien pomscic i doniesc do urzedu tyle ze tu popukaja sie w czolo jak zadzwonie a do tych co cieli moza by gadac bo tylko znaja mowe haba haba i nie patrza co pod kosiary idzie czy kot czy pies czy jez ze wzgledu regulaminowych forum nie moge okreslic tych ludzi ale kazdy wie o kim mowie .,tak mi zal tych jezy ,ptakow itp. :cry:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: ikxio » piątek 28 wrz 2012, 19:57

no jednym slowem tragedia. a sprawdz, bo w Polsce jeze sa pod scisla ochrona gatunkowa, jest uznawany w Europie za gatunek zagrozony - w razie czego interweniujac zwierzakom zycia nie przywrocisz, ale moze na przyszlosc?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Igusia

Postautor: olga » środa 03 paź 2012, 18:01

Takie igusiowe mizianki :)
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Igusia

Postautor: Dexter » środa 03 paź 2012, 19:48

Sissi, zgłoś w wydziale ochrony środowiska, albo co tam macie takiego, że w tym rejonie mieszkają jeże. Powinni to uwzględnić w zagospodarowaniu gruntu, bo jeż w całej europie jest praktycznie gatunkiem zagrożonym. Nie mam pojęcia jak z ochroną gatunkową u Ciebie. Dowiedz się, by zapobiegać takim sytuacją w przyszłości. Prawdopodobnie te co przeżyły wrócą tam gdzie mieszkały.

K.... co za @$#%&%$ ! od wycinki. Idioci tak łagodniej mówiąc.

Jak jeszcze pracowałem dla Parku Jurajskiego, to nawet specjalnymi rusztowaniami grodziliśmy mrowiska, bo przy polu stały i traktorem można było rozjechać. Miejscowi nie zauważali zwyczajnie. Jak powstały rusztowania, to mrowiska omijali szczęśliwie.
Awatar użytkownika
Dexter
Trzy Koty
 
Posty: 102
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 21:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Igusia

Postautor: Sissi » środa 03 paź 2012, 22:36

Olga no super jakbym widziala moja kociarnie i Igusie (bardzo ja kochaja i uwazaja chby za kota z kolcami :mrgreen: ).
Dexter tez nad tym mysle bo chyba juedyna w okolicy zawuwazylam problem mordownia jezy ,niemcy maja to d...pie terza wazniejsze sa protesty zeby nie budowac u nas 3 terminala lotniczego niz ochrona tak uzytecznych i szalchetnych zwierzatek . Ja juz dokarmiam jezynki 6 lat (odkad mieszkam w tej okolicy ) jednak ta zez kosiarami nie pozwala mi spac i ma wyrzuty sumienia ze wczesniej nic nie zrobilam. Ja juzd od 3 lat jestem w zwiazku ochrony jezy i duzo wiem na ich temat jedank bezmyslnosc i beztialstwo ludzi zaskakuje mnie codziennie. Zal bardzo Igusi bo nie wiem czy jej mlode nie zginely ui czy ona sama tez nie ,na razie dalej wystawiam miseczki (ostanio wiecej ,jakies resztki mies z obiadow dodatkowo itp. bo zima idzie) wszystko wyjedzone wlasciwie wylizyne ze wszytkiego miseczki stoja puste. Ostani chlodno sie zrobilo i te bezcenne slimaki dla jezy wyginely i doslownie jeze sa glosne na potege ,czuc ze bedzie szybka i mrozna zima bo ostanio jezy dobraly mi sie do worka ze smieciami wystawionymi przed dom zeby je potem wyrzucic ,rozerwaly worek i wyjdaly wszytko co sie dalo zjesc z niego ,biedactwa. Jutro sprobuje zadzwonic i cs z tym zrobic bo przeciez to ttakie kochane zwierzatak i talk pozyteczne w ogrodach a ludzie tacy glupi eh...
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: Dexter » czwartek 04 paź 2012, 08:49

Sissi, daj potem znać co dało radę załatwić w tej sprawie ok?
Awatar użytkownika
Dexter
Trzy Koty
 
Posty: 102
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 21:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Igusia

Postautor: Fonsitos » środa 24 paź 2012, 10:48

SIIIIIISIIIIIIIII zobacz co znalazłam na fejsie, ktoś udostępnił, no mało się nie popłakałam ze wzruszenia :)

Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Igusia

Postautor: bungula » środa 24 paź 2012, 10:53

Jak piękna mamka Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Igusia

Postautor: Sissi » środa 24 paź 2012, 11:19

Fonsi dziekuje za ten filmik jest przekochany i wzruszajacy ,jakie igusie maja uszyki i jaka harmonia miedzy nimi i malym kociumbem ,szczesliwa jezo-kotowa rodzinka :-D :-D :-D :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Igusia

Postautor: Rakolka » środa 24 paź 2012, 14:26

Czasem mijam jeża u siebie przy bloku,ale nigdy się nad tym w ten sposób nie zastanawiałam. Ciekawe, a jakie mądre.. że Igusia codziennie o tej samej porze przychodziła, no, no. Fajna historia, uwielbiam ludzi, którym nie jest obojętne życie takich zwierzątek.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igusia

Postautor: Sissi » poniedziałek 29 paź 2012, 20:50

Dzisiaj przyszly jesc dwie malutkie tyci igusienki jakies inne nie to zwykle doslownie male jak myszy polne ,az mi serce sie z zalu scisnelo jutro z Malzonem budujemy im dom na zime nie ma co czekac na razie moga sobie spac w budzie tej dla kotow jest mieciutki kocyk i przytulnie (mysle ze w noocy chyba tam spia :roll: ) Domek ten dla jezynek chcemy ukryc w kartonie z malutkim wjsciem taki zrobic im dodatkowy korytrza chroniacy od wiatru i oblozym to sloma tez z z malutkim wejsciem choronionym wiatrolapem z lisci i galazek slomy .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne niekoty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron