Sterylizacja

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Sterylizacja

Postautor: bungula » poniedziałek 22 paź 2012, 09:25

Jest to kontynuacja wątku ze "starego" Dachowca.
Z części archiwalnej dowiesz się:
    > Czy sterylizować lub kastrować i w jakim wieku.
    > Czy podawać tabletki hormonalne, czy lepiej poddać kota sterylizacji/kastracji.
    > Znajdziesz tu również nasze niepokoje i rozterki związane z zabiegiem.
    > Opis metody małego cięcia przy kastracji kotek oraz zalety tej techniki zabiegowej w porównaniu do metody tradycyjnej.
    > Jaka jest różnica między sterylizacją a kastracją oraz zalety i mity związane z zabiegiem.
    > Dowiesz się, jak kotka zachowuje się podczas rui i jakie są sposoby na rozpoznanie pierwszej rujki, jeżeli masz wątpliwości.
    > Dowiesz się również, jak zachowuje się i wygląda kocurek zaraz po zabiegu kastracji.
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj >>
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » poniedziałek 22 paź 2012, 11:54

dziękujemy, bo nas to dopiero czeka:)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: Sissi » poniedziałek 22 paź 2012, 19:45

Rakolka ja jestem za pozniejsza sterylizacja kotki ,zawsze sprzeciwialam sie w wypowiedziach ze wczesnym sterylizajom zanim ruja bedzie pierwsza uznajac to za zlo konieczne . Koteczka powinna przejsc ruje gdyz to oznaka dosc juz rozwinietych narzadow rodnych . Ja dlugo zwlekalam ze steyrlizacja gdyz mialam plany hodowlane ale wiele rzeczy spowodowalo ze nie wyszlo z tego nic . Poczekaj az koteczki narzady dobrze sie rozwina i chocby miala odczekac do 1,5 roku majac rujki tym lepiej o ile nie ma nonstop rujek .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sterylizacja

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 21:15

A właśnie dobrze że temat odgrzany. Chcę wykombinować kotkom od teściów proverę. Jak to się podaje? Kiedy ile? Czy mogę kupić u weta albo aptece i podać sama (tzn ja osobiście nie, ale eŁ umie podawać zastrzyki). To jest jedyny sposób żeby te kotki nie były kotne pińcet razy do roku :( Jak zaczęłam gadać o sterylce to dopiero się nasłuchałam że co, że koszt, że kto kota zamknie (choćby w piwnicy) na te dwa-trzy dni itd itd itd.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sterylizacja

Postautor: Sissi » poniedziałek 22 paź 2012, 21:24

Fonsi podawaj 5mg co normalnie 14 dni ale jak rujki czestsze to co 7 jednak jutro sprawdze wlasne zapiski i dam Ci dokladne dawki na 1kg kotki i co i jak .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » poniedziałek 22 paź 2012, 21:31

No tak, oczywiście, że dopiero po pierwszej rujce, tylko zastanawiam się jak to rozpoznam.. boje się, że źle zdiagnozuje 'że to już'..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: Sissi » poniedziałek 22 paź 2012, 21:42

Rakolka gwarantuje Ci ze rozpoznasz ,po pierwsze tuptanie tylnymi lapkami w miejscu ,wypinanie pupki z ogonkiem do gory ,obrzekniete wejscie do koteczki "pisi "no i to cholerne mialczenie ,zawodzenie ,wycie zeby kocura przywolac (kilka chalup nie spi w okolicy nie mowiac o sasiadach i nas samych) :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sterylizacja

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 21:45

Oj u mnie pół bloku słyszało że kotka sąsiadów ma rujkę, nie przegapisz niestety. Sissi, a nie ma czegoś co można dawać raz na jakiś czas, jakiś zastrzyk czy coś? Zielona zupełnie jestem, a niestety, w układzie co tydzień czy dwa tygodnie to nie jestem w stanie być u teściów i wyłapać wszystkie koty (one są wolnożyjące właściwie).
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sterylizacja

Postautor: ikxio » poniedziałek 22 paź 2012, 21:46

Fonsi wspolczuje tesciow ja z mama mam odwrotnie - podaje hormony bo przeciez biednych kotek kroic nie bedzie - sa dwie mozliwosci - wlasnie jak kota da sie zlapac to zastrzyk co mniej wiecej 90 dni, to co sprawdzone i skuteczne . mama daje kotom suche z proovera 5 mg w suchej karmie co 2 tygodnie. co do zakupu? normalnie da sie kupic na recepte od weta, jak nie - wysle - adres znasz. gorzej z zastrzykami - bo na wysylce sie nie znam
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sterylizacja

Postautor: Sissi » poniedziałek 22 paź 2012, 21:48

Fonsi jutro zadzwonie do weta i wszystko sie wywiem zeby kociumbom nic nie zrobic krzywdy a zeby i tanio i bezpiecznie bylo :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sterylizacja

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 22 paź 2012, 21:51

Dziękuję :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » poniedziałek 22 paź 2012, 21:57

jej, ja nie mogę patrzeć jak się koty na wsiach rozmnażają a potem albo topią.. albo cholera wie, co jeszcze..

hm.. to mnie pocieszyłyście.. mam nadzieję, że tylko sąsiedzi nie zadzwonią na policję, że katuje zwierze ;)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: bungula » wtorek 23 paź 2012, 08:18

Rakolka, w wątku archiwalnym są dwa filmiki, jak kotka zachowuje się w czasie rujki. Łatwo je znajdziesz przewiń tylko wątek, są zagnieżdżone i gotowe do odtwarzania, nie musisz czytać całości ani szukać linku.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sterylizacja

Postautor: ikxio » wtorek 23 paź 2012, 11:04

bungula - rujka to dobre checi a kocieta to swoja droga. znajduje na trawniku mioty zdziobane przez wroble - ciche smierci.
zaden szaman mnie nie przekona do swietosci kiecki to komentarz zlosliwie zadedykowany mojej toksycznej mamie
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » wtorek 23 paź 2012, 11:12

Dzięki, teraz jestem pewna, że rozpoznam ;)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » piątek 25 sty 2013, 13:10

Wczoraj Pani weterynarz wywnioskowała, że są dwie szkoły sterylizacji. Pierwsza - po pierwszej rujce, a druga - przed, ale najszybciej oczywiście w wieku 7-8 miesięcy. Sądziłam, że druga opcja zupełnie odpada, ale ona powiedziała, że wiele osób decyduje się na sterylizację wcześniejszą, ponieważ procentowo o wiele mniej kotek cierpi po takie sterylizacji na problemy z gruczołami mlecznymi. (rak, zapalenia..) Co myślicie? Ona absolutnie nie nakłaniała do niczego,tylko jakby dała do zrozumienia, czym grozi sterylizacja po rujce.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: Alexa » piątek 25 sty 2013, 18:38

Psotkę sterylizowałam jak miała półtora roku, teraz ma 10 lat i nigdy nie miała problemów z gruczołami mlecznymi, a podawałam jej też tabletki prowerę i dostała zastrzyk hormonalny raz przed sterylizacją.Tak jest z Psotką ale każda kotka to inny organizm i może innaczej zaaregować.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » piątek 25 sty 2013, 18:54

Dlatego sama nie wiem na co się zdecydować.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: Rakolka » środa 03 kwie 2013, 19:44

Czy ruja zaczyna się brzydkim zapachem ?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Postautor: Alexa » środa 03 kwie 2013, 20:11

A ile Molka ma miesięcy?Brzydki zapach?wydaje mi sie że nie, u kocurów mocz śmierdzi jak dojrzewają.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Następna

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron