Preparaty odkażające rany.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Preparaty odkażające rany.

Postautor: Alexa » sobota 25 maja 2013, 18:39

Mam ulotkę Dermosanu-płyn pielęgnacyjny dla skóry kotów, psów.Zawiera nadletek benzoilu, biosiarkę i kwas salicylowy.Zastanawiam się czy kupić go do kociej apteczki czy lepiej wodę utelniona stosować do odkażania ran?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: olga » sobota 25 maja 2013, 18:52

Do ran to wodę utlenioną, nie ma potrzeby stosowania innych rzeczy na niewielkie rany a z dużymi to i tak do weta. Nie wiem co to za cudactwo ten Dermosan, ale sądząc po składzie nie wygląda na dezynfektant a raczej na środek kosmetyczny.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: Alexa » sobota 25 maja 2013, 18:55

Nigdy nie byłam dobra z chemii-woda utleniona co ma składzie innego od normalnej wody?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: olga » sobota 25 maja 2013, 19:00

Woda utleniona zawiera nadtlenek wodoru (H2O2) - jego 3% roztwór (czyli to co kupujemy w aptece) ma działanie bakteriostatyczne i odkażające, zapobiega zagnieżdżeniu się drobnoustrojów w ranie. Roztwór 10% (perhydrol) jest żrący i toksyczny - tym właśnie utlenia się włosy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: Alexa » sobota 25 maja 2013, 19:09

Nie wiem czy dobrze pamiętam czy coś nie pokręciłam: że można stosować do odkażania ran u zwierząt wodę z domieszką sody oczyszonej?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: ikxio » sobota 25 maja 2013, 19:17

ogolnie ja niespecjalnie w te cudowne leki wierze - na ranki mam dla kota od wetki sloiczek jakigos rozowego plynu - tak na moje oko chemika amatora to chyba roztwor nadmanganianu potasu z jakims stabilizatorem, mam nadzieje, ze sie nie przyda. a dobra mascia zarowno dla kotow jak i ludzi jest lek o nazwie blastoestimulina
moze olga znajdzie polski odpowiednik? podaje sklad:
Blastoestimulina ® maść 1%
Skład na gram
Centella asiatica ekstrakt 0,010 g
Neomycyna (siarczan) 0,0035 g
Substancje pomocnicze (monostearynian glikolu dietylenowego, glikol propylenowy, olej z kiełków kukurydzy, francuski lawendowy, olejek geranium, woda)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: olga » sobota 25 maja 2013, 19:20

Alexa pisze:Nie wiem czy dobrze pamiętam czy coś nie pokręciłam: że można stosować do odkażania ran u zwierząt wodę z domieszką sody oczyszonej?


U ludzi też.

Ikxio - nie wiem co to za maść, zawiera antybiotyk (neomycyny) i jakies substancje pomocnicze. Generalnie uwazam ze takie masci sa zbędne jesli rana jest zdrowa i sie goi - więcej przynosza szkody niz pozytku.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: Alexa » sobota 25 maja 2013, 19:26

Czyli jak nie mamy w domu wody utenionej to mozna zastosować wodę z rozpuszczona sodą.Czasami woda uteniona stoi nieużywana i jak chcemy użyć patrzymy-termin ważności minał to wtedy możemy zastosować tą mieszankę.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: ikxio » sobota 25 maja 2013, 19:51

olga pisze:Ikxio - nie wiem co to za maść, zawiera antybiotyk (neomycyny) i jakies substancje pomocnicze. Generalnie uwazam ze takie masci sa zbędne jesli rana jest zdrowa i sie goi - więcej przynosza szkody niz pozytku.

Mru dostawala ja po wszelkiego rodzaju operacjach, ktore przeszla - masc przyspiesza gojenie w piorunujacym tempie, na sobie tez wyprobowalam na oparzeniu i jak mam febre i juz zaczyna byc w stanie gojenia jest naprawde skuteczna. ten drugi skladnik to wyciag z wakrotki azjatyckiej rosliny przyspieszajacej regeneracje skory, a reszta to olejki eteryczne i glikole pewnie uzywane jako stabilizatory , laboratoryjnie na kocie przetestowana :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: olga » sobota 25 maja 2013, 20:07

Tzn konkretnie miałam na mysli masci antybiotykowe, nie zioła
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: ikxio » sobota 25 maja 2013, 20:46

w tej masci ilosc neomycyny to prawie homeopatyczna :mrgreen: ale sprawdzalam - przetwory z tej roslinki sa dostepne w necie, nawet w duzo wiekszym stezeniu
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: bungula » niedziela 26 maja 2013, 07:36

Podejrzewam, że Dermosan, jako płyn pielęgnacyjny, zawiera śladowe ilości nadtlenku benzoilu, za małe by można nim odkażać drobne ranki. Prawdopodobnie ten preparat ma raczej działanie podobne do mydła antybakteryjnego z tą różnicą, że nie zawiera środków powierzchniowo czynnych, dlatego chyba lepiej jest stosować wodę utlenioną, choć nadtlenek benzoilu ma dokładne takie samo działanie jak ona.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3670
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Preparaty odkażające rany.

Postautor: kaiko » niedziela 17 lis 2013, 13:49

Dopiero raczkuję na forum, ale może moja rada do czegoś się przyda-do przemywania ran u zwierząt stosuje roztwór nadmanganianu potasu, a potem nakładam RIVEL-rivanol w żelu-doskonale się sprawdza. Później , gdy rivanol się wchłonie, zasypuje dermatolem.
kaiko
 


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości