grubas

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

grubas

Postautor: caryca » poniedziałek 03 lis 2014, 15:11

Aisza ostatnio bardzo przytyła i zrobiła się po prostu gruba. Leniuch jeden nawet zabaw żadnych nie "uprawia" tylko wiecznie gdzieś śpi. Wymyśliłam więc sposób na nią.
Mieszkam na 4 piętrze w bloku bez windy i teraz gdy ktoś z domowników wychodzi to bierze Aiszę pod pachę, znosi na dół i Aisza- straszny tchórz, biegiem pokonuje 4 piętra. Tak 2-3 razy dziennie.
Zaczęliśmy do 2-go piętra, po kilku dnia już od 3-go a teraz już zanosimy ją na sam dól. Może wreszcie trochę schudnie.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: grubas

Postautor: Alexa » poniedziałek 03 lis 2014, 17:49

Dobry sposób, ale mój "królewicz" Pusio wielki jest wnoszony zawsze z dworu na 3 piętro, bo się królewiczowi nie chce wchodzić po schodach :lol:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: grubas

Postautor: Fonsitos » wtorek 04 lis 2014, 12:03

caryca! Tak się nie przystoi! Manipulować kotą! A powiedz, ograniczanie żarełka albo zmiana karmy na mniej lubianą nie działała? Inna rzecz - jak w weekend byłam u rodziców, to brat Diablika Mefisto był caaałkiem tłuściutki i futrzasty - bo zima i zebrał. Może Aisza też mrozu się boi?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: grubas

Postautor: Dexter » wtorek 04 lis 2014, 12:51

Majka też się zrobiła gruszkowata i puszysta. Zima idzie to zbierają zapasy.
Awatar użytkownika
Dexter
Trzy Koty
 
Posty: 102
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 21:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: grubas

Postautor: Wercia » wtorek 04 lis 2014, 19:18

Moja Sara tez niestety przytyła i chciałabym jej profilaktycznie zrobic badania krwi żeby byc pewnym ze wszystko ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Wercia
Dwa Koty
 
Posty: 97
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 20:28
Lokalizacja: B-B

Re: grubas

Postautor: olga » wtorek 04 lis 2014, 19:23

A ja potraktowałam Bondi równie perfidnie jak caryca Aiszę :)
Dostawała zmniejszone porcje jedzonka a resztę stawiałam wysoko na szafie. Najadła się kiedy schudła na tyle, żeby móc na nią wskoczyć :cool:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: grubas

Postautor: caryca » wtorek 04 lis 2014, 21:01

Widzę, że nie tylko ja martwię się nadwagą swojego kotka. Te leniwe trzeba jakoś mobilizować do biegania. Sposób Olgi też dobry.
Oczywiście ograniczam Aiszy jedzenie ale ona biega za mną ilekroć idę do kuchni i przeraźliwie miauczy. Ktoś nie wtajemniczony pomyślałby że kot nie dostał jedzenia przynajmniej przez kilka dni.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: grubas

Postautor: Sissi » wtorek 04 lis 2014, 21:40

Tak miedzy nami ja lubie grube koty lubie ich tluste brzusie :oops: moje dziewczny poprostu ganiam po ogrodzie rzucajac im pileczki albo kamyki ,druga sprawa mieszkam w domu dwupietrowym i od strychu po piwinice lataja same w te i z powrotem wiec chyba jakas kondycje maja :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: grubas

Postautor: Fonsitos » wtorek 04 lis 2014, 21:47

olga pisze:A ja potraktowałam Bondi równie perfidnie jak caryca Aiszę :)
Dostawała zmniejszone porcje jedzonka a resztę stawiałam wysoko na szafie. Najadła się kiedy schudła na tyle, żeby móc na nią wskoczyć :cool:


caryca pisze:Widzę, że nie tylko ja martwię się nadwagą swojego kotka. Te leniwe trzeba jakoś mobilizować do biegania. Sposób Olgi też dobry.
Oczywiście ograniczam Aiszy jedzenie ale ona biega za mną ilekroć idę do kuchni i przeraźliwie miauczy. Ktoś nie wtajemniczony pomyślałby że kot nie dostał jedzenia przynajmniej przez kilka dni.


O Wy paskudki! No nic, to my musimy myśleć za nasze kotowe. Trudno, trochę manipulacji nie zaszkodzi.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: grubas

Postautor: caryca » piątek 07 lis 2014, 21:57

Aisza biega po schodach ale gdy jest znoszona na dół to rozpaczliwie miauczy. I to w taki charakterystyczny sposób oznaczający sprzeciw i strach.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron