Przewlekłe zapalenie nerek

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: bungula » piątek 27 paź 2017, 13:41

Z mojego doświadczenia - na początku mieszałam karmę Renal z Sensitive (jest smaczniejsza) i stopniowo zmniejszałam ilość tej drugiej. Poli Sensitive nie szkodzi, więc raz na tydzień trochę jej dostaje na zmianę smaku. Karma ma zhydrolizowane białko i jeżeli Imbir ma fosfor w normie to myślę, że też mógłby ją jeść od czasu do czasu.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: sierpówka » sobota 28 paź 2017, 18:54

Nie będę mieszał karm. Za duże ryzyko. Mam konkretne zalecenie weterynarza szpitalnego, które się pokrywa z zaleceniem lekarza prowadzącego: "tylko dieta Renal (mokra lub sucha)".
Z suchej karmy, jeśli chodzi o smak, kocurowi najbardziej podchodzi Purina (ta ma, chyba, fantastyczny smak,bo o każdej porze chętnie je). Potem Royal Canin. Z mokrą jest, niestety, tak, że je tylko sosik i najlepiej podany, na łyżeczce, prosto pod nos.

Ta karma jest najsmaczniejsza*
Obrazek
* Ocena subiektywna mojego kota
Ostatnio zmieniony sobota 28 paź 2017, 20:52 przez sierpówka, łącznie zmieniany 1 raz
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: Alexa » sobota 28 paź 2017, 20:38

Renal jest w wersji suchej i mokrej.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: ikxio » sobota 28 paź 2017, 21:43

sierpowka - jak kicio je sucha i jestes a w stanie skontrolowac ile wypija plynu (w sensie czy nie za malo) to niewielkie ilosci mokrego potraktuj w ilosciach przysmakowych - i to nie "pod nos" . a niech sobie "znajdzie" w nocy? jak nie lubi mielonek to nie zmuszaj - nie wszystkie koty (a zwlaszcza chore maja sile mycia pyszczka po pasztetach)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: sierpówka » sobota 28 paź 2017, 22:08

Wodę, na szczęście, pije. Tu nie ma problemu. Poza tym dostaje też suchą rozmoczoną.

Szukam dobrze zaopatrzonych e-sklepów. Chcę dokupić jeszcze jakieś karmy od innych producentów i pozostać przy tych, które mu najbardziej smakują. I tu jest problem z tymi internetowymi. Przeważnie mają kiepską ofertę albo reprezentują tylko dwóch producentów albo mają zbyt duże opakowania (dotyczy diety Renal). Najlepiej wychodzi zooplus i zooart.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: olga » sobota 28 paź 2017, 22:31

Na Zwierzakowie byłeś?
W różności weterynaryjne zaopatrywałam się w sklep.mvet.pl a przy okazji znalazłam jeszcze takie dwa:
https://weterynaryjny.pl/karmy-lecznicze-c-4_19.html
http://www.zoomedical.pl/karmy_weteryna ... 221951775=

niezbyt komfortowe w użyciu, ale wyglądają na dobrze zaopatrzone
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: sierpówka » sobota 28 paź 2017, 22:46

Zoomedical ciekawie wygląda, saszetki na sztuki można kupować, suchą mają w mniejszych opakowaniach. Z tym , ze, jak zwykle, mało producentów. Z tego wynika, że zakupów nie można zrobić w jednym sklepie, a w trzech :D Idę spać, pierdzielę ich :P
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Przewlekłe zapalenie nerek

Postautor: ikxio » poniedziałek 30 paź 2017, 00:22

zanim zasniesz poglaszcz koteczka.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Poprzednia

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron