Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: bungula » poniedziałek 20 lip 2015, 11:10

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy przy idiopatycznym zapaleniu pęcherza moczowego wywołanego stresem można podać furaginę i/lub APAP? Jeżeli tak, to w jakiej dawce?
Pola dostaje już CalmVet i kupiłam jeszcze Feliway z dyfuzorem do kontaktu, było już trochę lepiej, ale od wczoraj znowu się pogorszyło. Wyraźnie ma parcie na pęcherz i pewnie ją znowu boli. Skoro nie ma bakterii to podawanie antybiotyków raczej mija się z celem. Czynnika stresogennego nie mogę wyeliminować, remont centralnego ogrzewania traw w całym bloku.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: olga » poniedziałek 20 lip 2015, 11:19

Myślę, że dobrze byłoby zastosować jakieś szybko i doraźnie działające leki uspokajające. Skonsultuj z wetem np. relanium podane przed rozpoczęciem robót rano. Absolutnie nie podawaj apapu, ibuprofenu, innych pochodnych kwasu salicylowego.
Na same objawy na pewno pomoże no-spa, rozkurczy, zmniejszy ból i parcie. Możesz też podawać jakiś uro-sept czy preparat żurawinowy, można to stosować przez dłuższy czas (wiem od wetki, nie sama wymyśliłam)
Wiem też, że na idiopatyczne zapalenie pęcherza podaje się jakieś psychotropy ale to już wyłącznie z wetem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: Alexa » poniedziałek 20 lip 2015, 11:22

Bungula ja podaję jak np nie mogę od razu do weta pojechać: no-spę pół tabletki i urofuralginę ćwiartkę(przeliczyłam na kg)
Gdzieś znalazłam informację że można też podawać Glukozaminum, zawiera go Urinovet Cat w saszetkach proszek do posypania jedzenia albo w takich ampułkach płynne.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: bungula » poniedziałek 20 lip 2015, 11:27

olga pisze:Wiem też, że na idiopatyczne zapalenie pęcherza podaje się jakieś psychotropy ale to już wyłącznie z wetem.

No właśnie, przy poprzedniej wizycie u weta, też mi o tym wspomniał, ale na początek chcieliśmy wypróbować łagodniejsze środki.
Kurcze no, pomyliłam APAP z no-spa :oops: , właśnie o dawkę no-spy chciałam zapytać.

[edit]
Alexa, ta ćwiartka to na kg kota, czy na całego?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: Alexa » poniedziałek 20 lip 2015, 11:32

Bungula zależy jakie opakowanie kupisz -ile mg ma tabletka, poczytaj w ulotce-jak dla ludzi/dzieci i przelicz to na wagę Poli.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: bungula » poniedziałek 20 lip 2015, 11:34

Alexa pisze:Bungula zależy jakie opakowanie kupisz -ile mg ma tabletka, poczytaj w ulotce-jak dla ludzi/dzieci i przelicz to na wagę Poli.

Ok, dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: olga » poniedziałek 20 lip 2015, 11:37

Jeśli chodzi o no-spę to dawałam pół małej tabletki (czterdziestomiligramowej) na kota a wetka mówiła, że to bardzo trudno przedawkować i można dawać nawet całą.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: ikxio » poniedziałek 20 lip 2015, 13:16

bungula nigdy niczego z paracetamolem dla kotow czy psow -to dla nich smiertelna trucizna gorsza od arszeniku. obejrzane w TV w Bondi Vet - kapitalny australijski serial o leczeniu zwierzakow, jak ostatnio kota, ktorego madra pancia nakarmila takim prochem leczyli - nie przezyl pomimo transfuzji)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: bungula » poniedziałek 20 lip 2015, 15:39

Po konsultacji z wetem mam podawać:
    1/4 tabletki no-spa (40 mg) nie częściej niż co 6 godzin
    UroCat 1 raz dziennie
    1 raz dziennie KalmVet
    i Feliway do kontaktu
Jeżeli to nie pomoże dostatnie antybiotyk osłonowe i psychotrop.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego u kotów

Postautor: ikxio » poniedziałek 20 lip 2015, 15:49

z psychotropow to pewnie kicia valium dostanie (oby nie bylo potrzeby)- jak Mru po pierwszej operacji miala stany lekowe dostala - ale krotko i na szczescie pomoglo bo z kota robila sie "szmatka", potem juz RCcalm i zylkene w kapsulkach - dzialaja moze wolniej ale wiesz, ze kot nie jest oglupiony
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron