Wyniki badań krwi

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » wtorek 10 maja 2016, 21:17

Rano byłam w lecznicy, był wet z największym doświadczeniem. Wymacał brzuch Pusiowi zrobił badania krwi-wyszła kreatynina 2.6 czyli podwyższona(norma 1.000-1.800), mocznik 69,406 mg/dl(norma 25.000-77.000)też glukoza obniżona .Także to nerki do leczenia.znowu codziennie kroplówki i dieta nisko białkowa.
Dzisiaj dłużej krew była w wirówkach niż za pierwszym razem. Może za pierwszym razem była za krótko badana i wyszło tylko przekroczenie o 0,5.
Niedawno wróciłam z Pusiem z kroplówki, jutro też jedziemy.
W tej kroplówce jest też glukoza i aminokwasy-nazwa na "D" Jutro sobie to zapiszę.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: olga » wtorek 10 maja 2016, 21:36

Alexa, parametry krwi zmieniają się podczas choroby, długość przebywania w aparacie nie ma na to większego wpływu; była dłużej prawdopodobnie z powodu nieco innego profilu badań (dodatkowo mocznik, być może jeszcze coś)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » wtorek 10 maja 2016, 21:40

Czyli wychodzi na to że był leczony na trzustkę niepotrzebnie, zamiast zaraz na nerki.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: kaiko » środa 11 maja 2016, 07:23

Alexa pisze:Rano byłam w lecznicy, był wet z największym doświadczeniem. Wymacał brzuch Pusiowi zrobił badania krwi-wyszła kreatynina 2.6 czyli podwyższona(norma 1.000-1.800), mocznik 69,406 mg/dl(norma 25.000-77.000)też glukoza obniżona .Także to nerki do leczenia.znowu codziennie kroplówki i dieta nisko białkowa.
Dzisiaj dłużej krew była w wirówkach niż za pierwszym razem. Może za pierwszym razem była za krótko badana i wyszło tylko przekroczenie o 0,5.
Niedawno wróciłam z Pusiem z kroplówki, jutro też jedziemy.
W tej kroplówce jest też glukoza i aminokwasy-nazwa na "D" Jutro sobie to zapiszę.

Olu domagaj się jonogramu-mocznik jest w górnej granicy normy, tylko kreatynina jest podwyższona-nich koniecznie zbadaja poziom fosforu, bo dieta niskobiałkowa jest wyniszczająca dla kota-samo białko nie szkodzi, szkodzi zbyt wysoki poziom fosforu!
Kreatynina jest tylko wskaźnikiem, nie jest czynnikiem zatruwającym organizm.
Olu i jeszcze jedna sugestia:
jeśli chodzisz do tych samych wetów co Beata(Dorcia) to może jednak zastanów sie nad zmiana wetów!
Dobrze wiesz jak to się skończyło z poprzednimi kotami Beaty i o mało co to samo stałoby sie z Dorcią!
Tu sobie poszukaj proszę:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=22&t=78225
kaiko
 

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » środa 11 maja 2016, 21:09

Dzisiaj już myślałam że nie dojadę na kroplówkę, był wypadek i stałam w korku połtorej godziny. Niedawno wróciłam z lecznicy.
Jutro wcześniej niż dziś kończę pracę to będę chciała aby wykonano jonogram.
Kaiko za pierwszym razem wet postawił diagnozę-nerki a potem wyszła ta amylaza.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » środa 11 maja 2016, 21:56

Zaczynam czytać wszystko o chorobach nerek u kotów.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » czwartek 12 maja 2016, 20:06

Jesteśmy po trzeciej kroplówce. Puszek zjadł odrobinę chrupek po powrocie. Dalej nie ma apetytu, zrobiłam musu blenderem z 3 łyżek mokrej saszetki i podałam strzykawką do pysia. Kiedy on zacznie jeść? W kroplówce ma NACL, glukozę i Duphalyte.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: ikxio » czwartek 12 maja 2016, 20:38

moze troche mielonego mieska mu daj?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » sobota 14 maja 2016, 16:24

Z jonogramu wyszedł podwyższony fosfor, więc Puszek dostaje Renalvet-wyłapywacz fosforu z jedzenia. Po tygodniu kroplówek będzie zbadana krew na kreatynine i mocznik.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: bungula » poniedziałek 16 maja 2016, 10:12

A więc, jednak nerki, a nie FIP. Trzymam kciuki za Puszka :ok:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Wyniki badań krwi

Postautor: Alexa » środa 18 maja 2016, 20:01

Dzisiaj Puszek miał badanie krwi i kreatynina spadła do 2,15(wcześniej 2,60) a mocznik do 37,3.
W badaniu moczu wyszły podwyższone leukocyty 500 leu/ul czyli jakiś stan zapalny.
Puszek dostał solvertil(koci ranigast) Euroxil, kroplówkę. Na razie ma mieć odpoczynek od kroplówek do niedzieli. Mam tylko nadzieję że bez codziennych kroplówek nie podniesie się znowu kreatynina.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Poprzednia

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron