kot wydrapuje/wyluzje futerko

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

kot wydrapuje/wyluzje futerko

Postautor: marta987 » środa 03 sty 2018, 15:54

mój kot od jakiegoś czasu wylizuje /wygrapuje futro
i teraz na ciele ma kilka bezfutrowych latek :(
co robic? jak mu pomoc? Zastanawiam się, jak wykonać zdjęcia z drona jak na stronie http://www.welldrone.pl/zdjecia-z-drona/ Czy ktoś wie może, jak robi to firma WellDrone? Zdjęcia są piękne.
Ostatnio zmieniony wtorek 30 sty 2018, 11:38 przez marta987, łącznie zmieniany 1 raz
marta987
Nowy
 
Posty: 1
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 15:52

Re: kot wydrapuje/wyluzje futerko

Postautor: sierpówka » środa 03 sty 2018, 17:12

Przyczyną może być uczulenie/alergia np. na jakiś produkt w karmie. Jeśli np. kot je tylko karmę gdzie głównym składnikiem jest tylko kurczak to można spróbować zmienić na inną, na inny skład. Są też karmy specjalistyczne, dla alergików.
W zasadzie, najlepiej, iść do weterynarza, po poradę, bo przyczyn może być wiele, wcale to nie musi być alergia.
Dlaczego piszę o alergii? Ostatnio znajoma miała problem z kotem, który wylizywał, wydrapywał futro do gołej skóry. Okazało się , że to alergik pokarmowy. Ostatecznie pomogła karma specjalistyczna (weterynaryjna). Poza tym kiedyś czytałem o przypadku kiedy kot był uczulony na dym papierosowy. Wydrapywał sierść i ranił się aż do krwi. Ale to takie ciekawostki.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: kot wydrapuje/wyluzje futerko

Postautor: Alexa » środa 03 sty 2018, 17:37

Tak jak pisze Sierpówka może być to alergia a może też coś innego? Trzeba zrobić badania kotu u lekarza weterynarii. A czy to kot czy kotka?kastrowany? w którym dokładnie miejscach wylizuje sobie futerko? Czy coś ostatnio zmieniło sie w otoczeniu kota?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron