jaki smartfon?

Moderator: ikxio

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 28 paź 2013, 15:50

większość smatphonów ma wifi już...a chodzi o slot sim? czy karty micro sd...niektóre mają slot inne nie, ponieważ mają wbudowane np 32 gb twardy dysk :) i jeśli idzie o łączność, to nie łączy się obecnie telefonów czyt. smatphonów za pomocą kabla...można łączyć urządzenia za pomocą wifi :) blutu itp :) kabel nie zawsze potrzebny :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 28 paź 2013, 16:20

olga pisze:arthrawn a tablet pentagram quadra 7 - możesz zajrzec do jakiejś specyfikacji i objaśnić jak u niego z internetem? Tylko wifi czy mozna mu jakoś podłączyc kartę albo coś?

Fajny tablecik :) smukły :) kobiecy :)
ma też porządny procesor więc będzie śmigać...
Jednak...pomieszam troszkę :)
7 cali to dużo i mało...jeśli masz smartphona, to masz już w ręku zbliżone parametrami cudo :) czyli może warto szukać, czegoś większego...te dwa cale u mnie to już mega różnica :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » poniedziałek 28 paź 2013, 17:03

Tablet jest za darmo w promocji do abonamentu razem ze smartfonem, a darowanemu koniowi... ;)
Interesuje mnie natomiast czy da sie go jakoś podłączyć do internetu oprócz niż wifi bo nie znam się za bardzo na tym i jego opis niewiele mi mówi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 28 paź 2013, 17:12

generalnie łączność opiera się na wifi :) i darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :) a ten tablet ma ładne zęby ;)
oto pełna specyfikacja:
http://www.pentagram.pl/produkty/quadra-7-ultra-slim
i owy sprzęt posiada łączność tradycyjną przez wifi i przez łącze usb...można podłączyć kabelek lub adapter i będzie necik śmigać...a jaki masz w domu internet? Być może, można założyć router i w domu będzie wifi :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » poniedziałek 28 paź 2013, 17:30

mam w domu po kablu i oczywiscie jest możliwość podłączenia routera za dodatkową opłatą, ale nie będe z niej korzystać. Tablet ma mi służyć przede wszystkim w miejscach, gdzie nie mam dostepu do mojego domowego internetu - czyli w pracy, poza domem. Nie wszedzie jest darmowe wifi i własnie zastanawiałam się jak to ominąć bo wydaje się że kupienie internetu na karte nie rozwiąże tu sprawy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » poniedziałek 28 paź 2013, 17:35

Jak ma USb wejscie to mozna by blo podlaczyc mu Sticka z Micro Sim karta i bedziesz miec net poza WiFi rowniez ,sa takie teraz Sticki ze mozna nawet ladowac jak karte telefoniczna itp.ja ze tgo nie korzystam ale mnostwo ludzi sobie chwali . Jezeli jeszcze ten tablet jest za darmo to bierz nie ma co sie zastanawiac :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 28 paź 2013, 17:39

Tak. Ja na szczęście korzystam w wifi i jadąc do miasta, nie martwię się o internet, ponieważ jest całe miasto z darmowymi punktami dostępu...osobiście nie pochwalam netu ze "sticka"...miałem przygodę i złe doświadczenie...a router, można kupić samemu za dosłownie 50 złotych i cieszyć się wifi w domu :) a darmowy tablet jest bezcenny :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » poniedziałek 28 paź 2013, 18:14

Stick to znaczy modem na mobilny internet? Kazy się nadale czy musi być LTE?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » poniedziałek 28 paź 2013, 19:02

Olga ,kazdy sie nadaje , LTE wiadomo jest najszybszy bo ma 150mb/s a ten zwykly 100mb/s :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » poniedziałek 28 paź 2013, 20:15

każdy się nadaję. a na marginesie sam jestem ciekaw jak działa LTE. Czy faktycznie jest takim cudem? Pamiętam jak z 10 lat temu miałem neta na modemie przenośnym...bateria w laptopie zdążyła się wyładować, a poczta nie załadowała się :) eh postęp niesamowity :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: sierpówka » wtorek 29 paź 2013, 18:06

arthrawn pisze:[...]jestem ciekaw jak działa LTE. Czy faktycznie jest takim cudem?[...]

Nie jest cudem, cuda są w reklamach...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » wtorek 29 paź 2013, 18:59

własnie w reklamach to nawet pizzy nie zdążysz zamówić a film się ściągnie...tylko pytanie ile minut...nieraz szukam bajek dla Olivki i w sumie nieraz coś wytargam w 15 minut, ale nie 10 czy 15 sekund...co nie zmienia faktu, że rewolucja się wydarzyła w ciągu ostatnich lat :)
jak macie czas, to przeczytajcie "Samotność w sieci"...nie oglądajcie filmu. Książka superancka, a film jak film...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » środa 06 lis 2013, 23:31

Po wielkich przebojach w końcu dziś doczekałam sie przesyłki z fonem i tabletem. Ostatecznie mam swoją Xperię, ale tablet dotarł inny - Prestigio 7.0 UltraDuo zamiast zamówionego Pentagrama. Wynikło to z jakichś zaniedbań ze strony punktu obsługi, w którym złożyłam zamówienie. Wkurzyłam sie nieźle bo mocno namieszali ze specyfikacją zamówienia a teraz wypierają się w żywe oczy. Ale tablecik chyba zatrzymam bo parametry ma bardzo podobne do Pentagrama, jest za to w aluminiowej obudowie a nie plastikowej i ma czarny kolor zamiast białego. A punkt obsługi postraszę trochę rzecznikiem praw konsumenta żeby sobie nie myśleli...
Już mi się dziś nie chce bawić z uruchamianiem tych zabawek, odłożę na pojutrze :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: arthrawn » środa 06 lis 2013, 23:36

Fajne zabawki. Gratuluję:-) sam siedzę na swoim tableciku...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: jaki smartfon?

Postautor: Sissi » środa 06 lis 2013, 23:53

Olga ,jak ja Cie rozumiem ,wiele razy z ytmi idiótami mialam do czynienia i mysle ze robio to poprostu celowo wiedzac z gory ze damy sobie spokoj z dochodzeniem kto co zamowil a niby maja w oni zamowione ,masakra . Dobrze ze wogole dostalas tablet a jak lepszy to tym lepiej ,zycze zeby gadzety sie spisywaly i sie nie psuly :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: jaki smartfon?

Postautor: bungula » czwartek 07 lis 2013, 11:41

olga pisze:Już mi się dziś nie chce bawić z uruchamianiem tych zabawek, odłożę na pojutrze :)

...i wytrzymasz?! :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » czwartek 07 lis 2013, 21:50

Wytrzymałam do dziś :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: Aga » czwartek 07 lis 2013, 21:55

A jednak nie wytrzymałaś do pojutrza (dzisiaj już do jutra). I jak się sprawują? Zadowolona jesteś?
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: jaki smartfon?

Postautor: olga » czwartek 07 lis 2013, 22:04

Uruchomiłam tylko smartfona, podoba mi sie bardzo, juz go lubię :)
Z tabletem poczekam, muszę jeszcze dokupić starter zmodemem
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: jaki smartfon?

Postautor: bungula » czwartek 07 lis 2013, 22:10

A nie zerkniesz chociaż jakie kolory?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron