Polecamy książki o kotach.

Co zrobić żeby kot był miłym towarzyszem

Moderator: Alexa

Polecamy książki o kotach.

Postautor: bungula » piątek 17 sie 2012, 11:28

Obrazek
Bardzo ciekawa książka - poradnik dla kociarzy (i nie tylko) ze skłonnościami do paniki ;) . Opisane są tutaj proste domowe sposoby na różne przypadłości kotów i psów, kiedy i jak można poradzić sobie samemu, a kiedy bezwzględnie należy udać się po pomoc do lekarza weterynarii. Dodatkowo można dowiedzieć się, jak powinno opiekować się zwierzętami przewlekle chorymi np. na cukrzycę.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Wanda » piątek 17 sie 2012, 15:03

Oglądałam wczoraj tę książkę. Ale chyba mam ich już troszkę za dużo :oops: .
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Wanda
Trzy Koty
 
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Pomyloona » wtorek 11 gru 2012, 18:19

Obrazek

Polecam, ze względu na to, że można z niej kota poznać od podstaw i dowiedzieć się o nim wielu potrzebnych informacji. Całkiem "zielona" w tej dziedzinie osoba, jak ja, może się podszkolić.
Nie istnieją koty zwyczajne. Obrazek
Colette
Awatar użytkownika
Pomyloona
Dwa Koty
 
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 14:51
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: agnik » wtorek 15 sty 2013, 14:42

Ja polecam: "Przygody kota Filemona" ;) :lol:
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: ikxio » wtorek 15 sty 2013, 14:50

Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: agnik » wtorek 15 sty 2013, 22:21

A widzisz! Nie wiedziałam. Lubiłam bajkę o kocie Filemonie, no i Bonifacym (oczywiście). Chętnie bym przeczytała raz jeszcze. Teraz, gdy mam koty inaczej bym pewnie odbierała tę książkę.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: bungula » środa 16 sty 2013, 09:46

Obrazek
"Zabawy z kotem" Denise Seidl to książka przeznaczona dla początkujących kociolubów, ale nie tylko. Są w niej przedstawione zabawy zarówno dla kotów sportowców, jak i dla kocich myślicieli. Bogato ilustrowana dobrymi zdjęciami, czyta się ją łatwo i przyjemnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: bungula » sobota 16 lut 2013, 17:02

Obrazek
Książka brytyjskiej dziennikarki i behawiorystki kotów jest ciekawą lekturą, którą polecam zarówno początkującym kociarzom, jak i tym bardziej zaawansowanym. Autorka przedstawia w niej świat odbierany zmysłami kota. Omawia kocią mowę ciała, podpowiada, jak budować trwałą więź emocjonalną ze swoim kotem, przedstawia podstawowe typy kocich osobowości oraz wpływ wczesnych doświadczeń na kształtowanie się charakteru. Z poczuciem humoru opisuje kocią inteligencję i szkolenie (kto tu kogo tak naprawdę szkoli?). Na koniec omawia typowe i często spotykane zaburzenia behawioralne i udziela rad pomocnych w ich usuwaniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Alexa » sobota 16 lut 2013, 17:10

Zaklinacza kotów mam w swojej biblioteczce.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: arthrawn » niedziela 29 gru 2013, 12:24

Koty, Renate Jones,
KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KOTÓW.
Wszystko o naturalnych kocich zachowaniach, takich jak język ciała, zachowania socjalne i podczas polowania. Portrety i rzeczowe opisy najbardziej lubianych ras. Zasady dbania o dobre samopoczucie i zdrowego odżywiania kota oraz właściwej pielęgnacji. Wychowanie i pomysły na interesujące zabawy, aby życie z domowym pupilem było harmonijne. Rady dotyczące zdrowia i sposobów rozwiązywania trudnych problemów. Ponad 375 fotografii prezentujących kocie emocje i przygody.Najpierw tajemnicze spojrzenie ciemnozielonych oczu, a potem cichutkie skradanie się na miękkich poduszeczkach, zwinny skok i już mruczek zwija się w kłębek na naszych kolanach. O takich chwilach marzą wszyscy miłośnicy kotów.
format: 17.5x25 cm
typ oprawy: oprawa twarda
stron: 318
wydawnictwo: Muza SA
rok wydania: 2011
ISBN: 9788374959803
EAN: 9788374959803

ma ktoś to? warto kupić?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Sissi » niedziela 29 gru 2013, 12:33

Brzmi ciekawie ,nie mam niestety tej ksiazki :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Alexa » niedziela 29 gru 2013, 12:36

Nie mam tej książki, ale jak będę w księgarni to zobaczę co w niej jest.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: arthrawn » niedziela 29 gru 2013, 12:40

czekam na wasze opinie, ale wpisałem już knigę na listę pozycji bardzo oczekiwanych w swojej kociej biblioteczce :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: arthrawn » niedziela 29 gru 2013, 12:51

a to?
Tytuł: Choroby kotów wirusowe, bakteryjne, grzybicze i prionowe
Autor Tadeusz Frymus
Wydawca Psychoedukacja
Rok wydania 2005
Liczba stron 156
Wymiary 165 x 235 mm
Okładka miękka
ISBN 83-92171-50-0
Wirusowe, bakteryjne, grzybicze i prionowe choroby kotów" były pisane z myślą o lekarzach praktykach i studentach. Podręcznik zawiera najnowsze informacje na temat epidemiologii, rozpoznawania, leczenia i profilaktyki tych chorób w naszych warunkach, z uwzględnieniem aspektów zagrożenia zdrowia człowieka. Liczne tabele, schematy oraz 50 kolorowych fotografii z pewnością ułatwią poznanie objawów oraz zrozumienie skomplikowanej niekiedy patogenezy niektórych zakażeń.
Warto nadmienić, iż redaktorem naukowym tej książki jest prof. dr hab. Antoni Schollenberger
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Alexa » niedziela 29 gru 2013, 13:07

Jakąś książkę oglądałam z weterynarii o chorobach kotów kiedyś w księgarni, ale była napisana językiem medycznym wyjaśniającym choroby, nic nie było na temat co podawać na choroby(wiadomo bo by wszyscy na własną rękę leczyli zwierzęta)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: arthrawn » niedziela 29 gru 2013, 13:41

Zamówiłem już ksiażkę wcześniej polecaną, a dotyczącą kocich chorób. Medyczna mnie przeraża, ale po lekturze 1 podejmę decyzję...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: ikxio » niedziela 29 gru 2013, 13:47

rozpakowujac paczke z dalekiego kraju - mama dolozyla mi cos co przegapilam - pierwszy podrecznik jak postepowac z kotami Kot moje hobby -wydanie II z 1972 roku ze zdjeciami Styczynskiego - sklada sie z prawie 200 rozklejonych kartek - postaram sie zeskanowac i wstawic jako ciekawostke ale naklad byl 30.000 egzemparzy - ludzie teraz to chyba Pilipiuk tyle nie miewa?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Alexa » niedziela 29 gru 2013, 13:51

Ikxio mam tą książkę autortwa Konarskiej-Szubskiej. Fotki czarno-białe ale mnie zafascynował czarny pers na śniegu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: ikxio » niedziela 29 gru 2013, 14:06

autorka sie zgadza, a ktora to strona?
mnie zafascynowalo mycie synchronoczne syjamkow ze 160
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polecamy książki o kotach.

Postautor: Alexa » niedziela 29 gru 2013, 14:20

Ja mam wydanie IV z 1986 roku, mycie sjamków-zdjęcie mam na str 202,a czarnego persa str 149(opisy barwne perów) A persy takie jak powinny być z normalnymi pyszczakami.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Następna

Wróć do Koty i ludzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron