Jestem zbieraczką :)

Co lubimy robić oprócz głaskania kotów

Moderator: ikxio

Jestem zbieraczką :)

Postautor: kaiko » piątek 21 lut 2014, 08:31

Pusty dział, ale może ja zacznę 8-)
No cóż, od dziecka coś zbierałam-były znaczki, były naklejki od zagranicznych win i innych alkoholi. były skarby wykopywane z ziemi(marzyłam pewnie jak większość o zawodzie archeologa). Potem były skamieniałe żyjątka, pracowicie wygrzebywane ze żwirowisk.

Teraz zbieram bursztyny, łącząc przyjemne z przyjemnym, bo zbieram dla samego zbierania, a potem w brzydkie , zimowe wieczory sięgam ręką do pojemników z bursztynami, oglądam je pod swiatło i cieszę się, wspominając beztroskie chwile, spędzone na brzegu morza, i te nutke nadziei,że za chwilkę znajdę jakiś ładny kawałek.

Grzyby to inna bajka, choć tez zbieractwo, bo potrafię oddać wszystko co uzbierałam, ale ten widok grzyba, wychylającego ciekawie kapelusz spod liści, czy mchu-bezcenny!
Mogę wrócić z lasu, po kilku godzinach łażenia, zmęczona, zgrzana, przemoczona i niech tylko ktoś rzuci hasło-jedziemy na grzyby-jedziesz?-rzucam wszystko i lecę znów!
Jedno co mnie może od tego powstrzymać, to choroba kota.
kaiko
 

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: Alexa » piątek 21 lut 2014, 19:38

Ja zbierałam znaczki o zwierzętach, najbardziej z kotami, pocztówki.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: kaiko » piątek 21 lut 2014, 20:56

Ja tez zbierałam widokówki, ale za moich czasów-dawno, dawno temu :oops: , mało było widokówek z czyms innym, niz zdjęcia miast, kwiatów-no czasem cos sie pojawiało w kioskach Ruch-u, ale nie mialam kasy, by kupować, więc zbierałam to , co u znajomych znalazłam.
Znaczki zresztą tez miałam od znajomych-z listów.
kaiko
 

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: Alexa » piątek 21 lut 2014, 21:23

Rarytasem były pocztówki trójwymiarowe :)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: kaiko » piątek 21 lut 2014, 22:54

Japonki puszczające oczko :lol:
kaiko
 

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: Sissi » sobota 22 lut 2014, 00:00

Dobra ,ja sie tez przyznam kocham antyki ,no ale albo ma sie kase albo szczescie :-D Ja zbieram swiecznyki i swiece stare nawet z oltarzy nadpalone . Sa piekne ,wogole gotyk mnie fascynuje . Uwielbiam tez barokowy przepych w ramach luster i obrazow ,cudo :-D Wszystkie zdobycze to wielkie polowania na wyprzedarzach ,wystawkach´itp. W mojej jadalni wisi zyrandol koscielny z miedzi troszke w dwoch miejscach obíty z 1866 roku przerorobiony na elektryczny . Ma jakies monety nie do odtczytania w takiej zapyziale´j szkatulce znalazlam ,sa chyba miedziane ,obrosniete duza zielnia ,wygladaja na dobre pare wiekow .Mam jeszcze zolnierskie skaplerze z I wojny sw ,tez na flomarku kupione razem w calym pudelku z modlitewnikami i wogole ,zmrozilo mnie jak wzielam to w rece ,zakrylam w pudelku i lezy w piwnicy ,troche boje sie jak dotykam je dziwnie jest jakbym czula jakies zlo i cierpienie i nie lubie ze sa u nas w domu ale Malzon sie uparl ze sa cenne ehh...
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: kaiko » sobota 22 lut 2014, 11:47

Sissi-ja też kocham antyki, niestety nie mam kasy, by je kupować, a w moim miasteczku nie ma takich miejsc, gdzie można takie skarby tanio kupić.
Ale mam choc namiastke tego-wyszukuje u znajomych, czasem na złomowisku uda się cos fajnego znaleźć, ale już od dawna niczego fajnego nie znalazłam.
Też lubie piekne ramy, żeliwo po prostu uwielbiam!
kaiko
 

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: Dana56 » środa 01 paź 2014, 15:20

[





Grzyby to inna bajka, choć tez zbieractwo, bo potrafię oddać wszystko co uzbierałam, ale ten widok grzyba, wychylającego ciekawie kapelusz spod liści, czy mchu-bezcenny!
Mogę wrócić z lasu, po kilku godzinach łażenia, zmęczona, zgrzana, przemoczona i niech tylko ktoś rzuci hasło-jedziemy na grzyby-jedziesz?-rzucam wszystko i lecę znów!
Jedno co mnie może od tego powstrzymać, to choroba kota.[/quote]


Wiem, co masz na myśli pisząc w ten sposób o grzybach - ja też tak mam!
Kocham chodzić po lesie i "wypatrywać" grzybów. Bo każde inne słowo w tym miejscu nie pasuje: nie "zbieram" grzybów, nie "chodzę na grzyby", ja po prostu kocham patrzeć na grzyby.
Dana56
Nowy
 
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 17:08

Re: Jestem zbieraczką :)

Postautor: ikxio » środa 01 paź 2014, 16:19

:kici: dana, tu chodzi o inne zbieractwo - gadzetow, nie grzybow
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Hobby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron