Odpowiedzi na głupie pytania

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » piątek 31 sie 2012, 18:34

Dzisiaj, po pracy, spałem, nawet twardo. W pewnym momencie śni mi się , że idę i zaczyna mi wibrować telefon, w kieszeni. Dzwonka nie słyszę ale wibrację czuję. Sięgam do kieszeni i wyciągam telefon. W tym momencie słyszę dzwonek. Sen pryska a telefon faktycznie dzwoni!
Teraz mam pytanie dlaczego we śnie telefon wibruje a na jawie dzwoni :?: :idea: :shock:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: olga » piątek 31 sie 2012, 18:43

Nie chciał cię obudzić?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: ikxio » piątek 31 sie 2012, 19:44

mi sie tak snilo- lodowke miam do mycia Mrusia jakby wyczula moja fobie
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » piątek 31 sie 2012, 20:16

olga pisze:Nie chciał cię obudzić?
Hmmmmm, albo chciał! i włączył dodatkowo wibracje, we śnie. Dobrze , że nie odebrałem, bo numer był nieznany. Ciekawe kto dzwonił i z jakiego świata... :lol: :o
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: Sissi » piątek 31 sie 2012, 22:10

No to ja mam tez takie pytanko : co oznacza sen ktory mi sie sni kilka razy w tygodniu minimum ,ze plyne jakimis ocenami morzami ,nurkuje jakbym byla conajmniej ryba i czuje sie bardzo szczesliwa ,wolna ,beztroska i...nagle budze sie i jestem w lozku moim " morzu" bardzo rozczarowana . Ten sen zawsze sie identycznie powtarza .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » piątek 31 sie 2012, 22:21

To znak, że musisz sprawić sobie nowy basen do ogrodu lub naprawić/uszczelnić stary i napełnić go wodą , bo lato i ciepłe dni uciekają :idea: :lol:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: ikxio » piątek 31 sie 2012, 22:26

woda dla mnie w tym sensie- ze oddycham i trace wage? czuje sie jak w stanie niewazkosci? najpiekniejszy sen jaki moge miec
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: Sissi » piątek 31 sie 2012, 22:33

sierpowka to z tym basenem to nie zla mysl juzd awno marze o tym ,moze kiedys uda mi´sie taki miec chocby taki zwakly z pastiku czy tam cos :mrgreen:
ikxio cos w tym jest bo naprawde czuje sie wtedy bardzo szczesliwa i zawsze mi zal gdy sen sie konczy :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » niedziela 02 wrz 2012, 18:06

Problem dotyczy żwirku. Są opakowania, na których jest podawana objętość np. 5 litrów, 10 litrów. Są też opakowania, na których jest podana waga (tylko) np. na żwirku kupionym w Tesco jest napisane 5 kg.
Czy, jeżeli chodzi o ilość żwirku,liczbę ziarenek :lol: , 5 kg = 5 l :?: :?: :?:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: ikxio » niedziela 02 wrz 2012, 18:17

zwirek tonie w wodzie , wiec za diabla nie wiem -moze wliczajac powietrze miedzy ziarenkami faktycznie 5 l bedzie wazylo 5 kg? na tym co ja kupuje jest napisane 5 kg, zwazylam przed chwila - wyszlo nawet troszke wiecej bo 5,1 kg
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » niedziela 02 wrz 2012, 18:28

Zapewne jest to chwyt stosowany przez producentów. Lekko wilgotny żwirek będzie ważył więcej, suchy mniej. Prawdopodobnie... na pewno opłaca się kupować w litrach, bo objętość się nie zmieni (żwirek suchy/mokry) a waga może być zmienna. Pewnie kluczem jest gęstość substancji. Stopień zmielenia itp.

Ikxio, musisz zważyć opakowanie gdzie pisze 5 litrów. Ty piszesz, że zważyłaś opakowanie z napisem 5 kg i odczyt wskazał 5,1 kg. Świadczy to o tym , że producent nie oszukał lub żwirek jest wilgotny... no i doszła jeszcze waga opakowania.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: ikxio » niedziela 02 wrz 2012, 18:35

zwirek suchy - bo przy tych temperaturach wysechl na pieprz, nie wiem czy gdzies u mnie w sklepie bedzie zwirek na objetosc - jutro bede po zakupy to sprawdze jeszcze w innym markecie - bo te drewniane na pewno sa na objetosc - ale moja kicia nie wejdzie, wiec po jednym nieudanym zakupie omijam ten rodzaj.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » niedziela 02 wrz 2012, 18:38

Pół litra z pianką to pół litra z pianką Obrazek

Ja mam w domu wagę na której mogę ważyć max. do 2kg więc nie sprawdzę.

A pralka na 5 kg prania - chodzi o mokry wkład czy o suchy :o :?: :lol:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: ikxio » niedziela 02 wrz 2012, 19:04

:-D chyba suchy - bo jak pamietam czasy kedy bielizne poscielowa sie dawalo do pralni to wazyli przy przyjmowaniu suche.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » niedziela 02 wrz 2012, 20:10

Znalazłem sposób na przeprowadzenie porównania. Miałem w domu plastikowy pojemnik 5 l. Wlałem do niego dokładnie 5 l. wody i zaznaczyłem mazakiem górny poziom. Obciąłem pojemnik nożem. Wsypałem nową paczkę na której była podana waga 5kg (produkt z Tesco). Okazało się , że jest jeszcze miejsce na 2 lub nawet 3 szklanki żwirku. Ale ogólnie można przyjąć , że ilościowo wychodzi to bardzo podobnie. Niemniej warto kupować opakowania, na których jest wartość w litrach. I jeszcze jedna uwaga - żwirek kosztował 5 zł więc nie ma oszustwa ;) Podobny żwirek ale z 5 litrową objętością kosztuje ok. 8 zł. Na dole zdjęcia z eksperymentu.
Obrazek
Obrazek
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: Fonsitos » niedziela 02 wrz 2012, 22:54

Ojojoj ale problemy... Słyszeliście o gęstości danego produktu tak? 5l=5kg właściwie tylko w przypadku wody. Jutro sprawdzę Wam porządnie co i jak z tym nieszczęsnym żwirkiem.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: Sissi » poniedziałek 03 wrz 2012, 00:19

ja i tak kupuje calymi worami wiec wogole nawet nie zwracam uwagi czy 5 l to 5kg ale bardzo przy zakupie znaczenie ma dla mnie waga worka bo.......musze go kuzwa podniesc na kase z wozka a ma 30 l (wtedy taniej wychodzi), a zapomnieli zrobic czytniki kas na dluzszym kabelku ,normalnie zamawialbym przez zooplusa ale listonoszka ma chyba ze 65 lat i to chudzinka i ledwo lazi wiec sama taszcze ze sklepu albo z malzonem jak wczesniej wroci z pracy.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » poniedziałek 03 wrz 2012, 14:41

Sissi pisze: znaczenie ma dla mnie waga worka bo.......musze go kuzwa podniesc na kase z wozka a ma 30 l
No tak, ale skąd wiesz ile waży worek 30 l :?:

Fonsitos, poprosimy o wzór na gęstość substancji. Rok szkolny się zaczyna więc wypada zacząć liczyć :idea:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 03 wrz 2012, 15:00

Oj nie, nie wrobisz mnie :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Odpowiedzi na głupie pytania

Postautor: sierpówka » poniedziałek 03 wrz 2012, 15:30

Ale...
Fonsitos pisze:Jutro sprawdzę Wam porządnie co i jak z tym nieszczęsnym żwirkiem.
Jutro jest już dzisiaj !
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Następna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron