kot i świnka morska

A także fretki, szynszyle i inne drobne futerkowe

Moderator: Sissi

kot i świnka morska

Postautor: caryca » piątek 24 paź 2014, 13:11

Mam poważny problem z moją Aiszą i nie bardzo wiem jak go rozwiązać.
Wnuk Dawid, miłośnik wszelkich futrzaków, po tragicznej śmierci myszki- zjadła ją Aisza, chciał koniecznie mieć coś większego. Najlepiej psa. To jednak okazało się niemożliwe do realizacji po tym, jak córka powiedziała Dawidowi, że dostanie psa ale przedtem, przez miesiąc będzie 2x dziennie wychodził z domu ze smyczą. No i Dawidowi odechciało się psa. Córka kupiła więc świnkę morską, Sinulkę, co zadowoliło Dawida. Bardzo o nią dba, bawi się z nią i to stało się przyczyną konfliktu z Aiszą. Bo do czasu pojawienia się Sinulki, Dawid często bawił się z Aiszą.
No stało się. Zazdrosna kicia za każdym razem gdy uda jej się dostać do pokoju Dawida, gdzieś mu nasika. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i kicia już zaznacza swój pobyt w pokoju. Zasikana jest pościel, materace i poduszki leżące na tapczanie. Nasikała też do plecaka – na szczęście książki akurat były na biurku.
Staramy się pilnować zamykania drzwi ale rano, gdy wszyscy się śpieszą czasem na moment drzwi są otwarte. I kicia natychmiast to wykorzystuje. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Co zrobić żeby Aisza tak się nie zachowywała.
Gdy Sinulka biega po „rodzinnym” pokoju, Aisza się jej boi. Obserwuje ją z daleka, ale gdy ta za bardzo do niej się zbliży, natychmiast ucieka do swojego azylu. Czytałam gdzieś, że świnki potrafią być agresywne w stosunku do innych zwierząt ale jak na razie nie zauważyliśmy by Sinulka taka była.
Poradźcie jak oduczyć Aiszę od tego niecnego zachowania.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kot i świnka morska

Postautor: Fonsitos » piątek 24 paź 2014, 13:13

Świnka ma dość charakterystyczny zapach i to bym obstawiała jako przyczynę kotowych odlotów. Jak pomóc? Na dobry początek feliway. Ale słabo to widzę po prostu.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: kot i świnka morska

Postautor: caryca » piątek 24 paź 2014, 13:22

A co to takiego "feliway'?
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kot i świnka morska

Postautor: ikxio » piątek 24 paź 2014, 13:48

Wysterylizowac swinke
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: kot i świnka morska

Postautor: Fonsitos » piątek 24 paź 2014, 14:02

Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: kot i świnka morska

Postautor: bungula » piątek 24 paź 2014, 15:05

- Namówić wnuka, żeby znów częściej bawił się z Aiszą. Kotka usilnie chce wnukowi przypomnieć "kocham Cię, a Ty mnie zaniedbujesz".
- Nie bronić wchodzenia do pokoju, a przede wszystkim mieszać zapachy. Po pogłaskaniu świnki podać rękę Aiszy do obwąchania, może też być szmatka, na której np siedziała świnka.
- Przenosić klatkę do innych pokoi. Wnuk kiedy wraca do domu niech najpierw wita się z Aiszą, a dopiero potem ze świnką.
- Niech Aisza obserwuje sobie świnkę z odległości, którą sama uzna za bezpieczną.

W zeszłym roku miałam na przechowaniu, przez dwa miesiące, szynszylę. Pierwszy raz, gdy wypuściłam ją z klatki, dla bezpieczeństwa, Pole zamknęłam w jednym z pokoi i natychmiast miałam mokrą niespodziankę w łóżku. Kiedy nie broniłam kontaktów wszystko się uspokoiło. Pola wprawdzie trochę bała się Lulka, ale obserwowała go z parapetu i ani razu już nie nasikała do łóżka.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04


Wróć do Gryzonie i króliki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron