[Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Moderator: ikxio

[Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Postautor: sierpówka » sobota 15 lis 2014, 22:28

Problem już rozwiązałem, ale się podzielę ;).. Chciałem w przeglądarce Opera usunąć pole wyszukiwarki google na karcie szybkiego wybierania

Obrazek

Aby usunąć ten pasek google trzeba mieć dostęp do ukrytych opcji Opery. Klikamy więc na: Ustawienia. Na wyświetlonej stronie ustawień wbijamy kombinację klawiszy: ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → b a. Zaraz po wbiciu ostatniego znaku pojawi się okienko z informacją , że będziemy mieć dostęp do zaawansowanych opcji. Po potwierdzeniu informacji na karcie ustawień otrzymamy dodatkowe możliwości konfiguracyjne. Tak więc usunięcie paska google jest już proste :)

Obrazek
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Postautor: olga » sobota 15 lis 2014, 23:04

A wiesz może co zrobić, żeby klient pocztowy opery obsługiwał htmla?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Postautor: sierpówka » sobota 15 lis 2014, 23:11

Nie wiem , bo nie używam od nich poczty. Teraz mają pocztę jako osobny moduł - kiedyś poczta była zintegrowana z przeglądarką. Ale , zapewne , gdzieś w ustawieniach można zmienić. Choć nie wiem , bo tego modułu pocztowego na oczy nie widziałem. Używam Thunderbirda ;)

Hmmm, ale mówimy o tym programie pocztowym?

[dopisane później]
Program pocztowy opery obsługuje html, w domyślnych ustawieniach. Teraz sprawdziłem.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Postautor: olga » sobota 15 lis 2014, 23:33

Nie jestem pewna co do wersji bo to nie ja używam tylko mój ojciec, chodzi o wbudowana do przeglądarki. Pytałam bo podobno właśnie nie ma możliwości ustawienia htmla ale aż trudno w to uwierzyć.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Postautor: sierpówka » niedziela 16 lis 2014, 16:55

Jak ma Operę w wersji 12.xx to jest to już produkt niewspierany. Ta linia Opery , zapewne ma już kłopot w prawidłowym wyświetlaniu bardzo rozbudowanych serwisów np. Allegro, OneDrive itp. Ta linia przeglądarki sama nie zaktualizuje się do najnowszej wersji na bazie projektu Chromium. Trzeba to zrobić ręcznie (nowa instalacja). Program pocztowy Opery jest teraz osobnym programem.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Przeglądarki] Opera dostęp do zaawansowanych ustawień

Postautor: sierpówka » poniedziałek 14 wrz 2015, 16:42

Kontynuacją starej Opery (12.xx) jest przeglądarka Vivaldi. Na razie w fazie rozwojowej. Docelowo będzie bardzo podobna do starej dobrej Opery. Są np. notatki. Będzie wbudowany program pocztowy. I wiele innych...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55


Wróć do Komputer i sieć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron