Grzeczny kot

Co zrobić żeby kot był miłym towarzyszem

Moderator: Alexa

Re: Grzeczny kot

Postautor: ikxio » wtorek 06 sty 2015, 15:12

malutki kot to gorszy od wiewiorki w domu - ale trzeba pamietac, ze u kota to sie sprawdza - czym skorupka za mlodu nasiaknie - czyli jak sie go wychowa przez pierwszy rok, tak sie bedzie mialo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grzeczny kot

Postautor: Stefano » wtorek 06 sty 2015, 20:08

mieliśmy wiewiórkę i malutkie koty, i nie wiem co było gorsze ;)
Obrazek
"Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty"
Awatar użytkownika
Stefano
Cztery Koty
 
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 18:28

Re: Grzeczny kot

Postautor: Alexa » wtorek 06 sty 2015, 20:22

Dla mnie grzeczny kot- to mam podejrzenia że coś mu dolega, jest chory.Kot jest kotem-drapieżcą i musi ćwiczyć swoje umiejętności.Trzeba tylko nauczyć go aby robił to w stosunku do nas bezboleśnie-zabawy ze schowanymi pazurkami.Nie lubię jak ktoś :ewi: porównuje że kot ma psi charakter. Kot jest kotem i ma właśnie taki charakter koci.Co w tym dziwnego że koty chodzą za swoim opiekunem i chcą być jak najbliżej niego-przecież kochający opiekun robi wszystko co najlepsze dla niego, więc dlaczego ma kot unikać opiekuna.Ja spacerując z moimi kotami na dworze niejednokrotnie mam pytania-a nie uciekną pani? Dlaczego mają uciekać skoro mają wszystko co najlepsze łącznie z moją bezwarunkową miłością.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grzeczny kot

Postautor: Stefano » wtorek 06 sty 2015, 20:33

W sumie to sa grzeczne koty, a nawet bardzo grzeczne, które nie broją, nie rozsypują żwirku z kuwety, nie rwą firanek, nie łażą po blatach, nie niszczą kwiatków, nie piją wody z kibelka, nie miaukolą, nie wyżerają z talerzy, nie gubią kłaków, nie brudzą wanny, nie budzą nad ranem, nie urządzają galopady po śpiących właścicielach, nie kopią w doniczkach, nie tłuką porcelany, nie robią dziur w kanapach, nie kradną kotletów, nie smarkają po ścianach, nie miewają biegunek, nie rzygają, itp, itd.




To pluszaki ;)
Obrazek
"Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty"
Awatar użytkownika
Stefano
Cztery Koty
 
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 18:28

Re: Grzeczny kot

Postautor: Sissi » wtorek 06 sty 2015, 21:29

Tia ... ja nie wiem co to znaczy grzeczny kot i ciesze sie bardzo :dance: kocham moje dziewczyny wlasnie za to ze broja ,ze maja swoje szalone zabawy ze przynosza mi miszole ,ptaszole upolowane, ze musze sprzatac resztki truchel ktore zostaly zapedzone pod lodowke ,szafe czy kanape ,ze mam ziskany czasami dywan ,ze dra sie ,ze tluka sie ,ze gonia sie bez opamietnia az cala chalupa fruwa itd. ,itp. zanudzilabym sie ,nie wiedzialabym jakies sa cudowne ,jakimi sa wsapanialymi mysliwymi ,jak ciesza sie z zycia ,jakie szczesliwe ,jak mnie kochaja i jak ja je kocham -gdybym miala grzeczne koty :kici:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grzeczny kot

Postautor: Fonsitos » wtorek 06 sty 2015, 22:45

Mój miał w poważaniu firanki i większość naszych mebli, części ciała itd ale siknął sobie tu i tam jak zostawiłam okazję (czyt. bluzę z polaru lub ręcznik lub kocyk na ziemi). Albo jak za długo był sam to 99% że wracaliśmy i było siknięte. Po kilku miesiącach obserwacji już wiedziałam o co mu szło z tym sikaniem. Ale w ogólnym rozrachunku był kotem wychowanym o tyle, żeby nie trzeba było mu golić ogona za karę dwa razy w tygodniu. Co najwyżej raz w miesiącu. Ale to tylko tak trochę rozrabiał.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Grzeczny kot

Postautor: orinako » sobota 17 sty 2015, 00:21

Właśnie pracuje nad nim, wczoraj ugryzł mnie do krwi jak sie bawił.
orinako
Nowy
 
Posty: 43
Rejestracja: środa 17 gru 2014, 23:39

Re: Grzeczny kot

Postautor: bungula » sobota 17 sty 2015, 10:44

Bawiłaś się z nim ręką? Jeżeli tak to twój błąd, zabawa dla kota to ćwiczenie umiejętności łowieckich, czyli gonić, dopaść, zabić, zjeść, a żeby zabić trzeba mocno ugryźć. Używają raczej zabawek na sznurku i nie głaskaj w trakcie zabawy.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Grzeczny kot

Postautor: ikxio » sobota 17 sty 2015, 12:48

Swiadome dawanie malemu kotu reki do zabawy grozi koniecznoscia siegniecia do apteczki :)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grzeczny kot

Postautor: caryca » niedziela 03 mar 2019, 21:31

grzeczny kot? o nie, już ja wolę moją rozbrykaną i niegrzeczną Aiszę. I choć zdarza się / dość często niestety/ że najchętniej wyrzuciłabym ją przez balkon, to rzecz jasna nigdy bym tego nie zrobiła. I tak np. dziś w nocy. O pierwszej w nocy obudził mnie niesamowity hałas. Nie chciało mi się wstać, więc nasłuchiwałam skąd ten hałas i czym spowodowany. Wreszcie nie mogłam dłużej czekać, wstałam i co zobaczyłam? Ano moja kochaniutka kicia znalazła na stole kawałek szeleszczącego papierka a w nim kilka twardych cukierków. Wczoraj była u mnie moja prawnuczka i cukierki zostały na stole. A że po remoncie mieszkania mam piękne panele i nie przykrywam ich nawet najozdobniejszą tkaniną, każda zabawa Aiszy, czymś twardym, zwłaszcza w nocy robi okropny hałas.
I co? Co miałam zrobić? Ano, zaprosiłam ją do mojego łóżka.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grzeczny kot

Postautor: bungula » poniedziałek 04 mar 2019, 10:53

No, jakby nie było kot to zwierzę zmierzchowo-nocne, więc dokazywanie i bieganie po śpiącym człowieku to norma :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Poprzednia

Wróć do Koty i ludzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości