Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: caryca » sobota 21 lut 2015, 19:04

dziękuję. Chyba kupię i wypróbuję.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: Sissi » niedziela 22 lut 2015, 23:54

Dla mnie po wielu testach z sikajaca Dasha najlepszym srodkiem jest Urine Off ,chyba widzialam nawet w internetowym sklepie animalia w polsce ,ladnie pachnie i faktycznie chyba dziala bo Dasha "odpukac "odpuscila kanapie :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: caryca » piątek 27 lut 2015, 17:24

No więc kupiłam odstraszacz którego Aisza wcale a wcale się nie boi. Smacznie śpi na materacu uprzednio spryskanym owym odstraszaczem.
Ale gdy pokropiłam materac cytryną, tuż obok niej, wyskoczyła jak z procy i zniknęła pod łóżkiem. Tak więc wiem już czego się boi.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: olga » piątek 27 lut 2015, 18:19

Prawdopodobnie znajdzie inne miejsce, w które będzie sikać. Negatywne bodźce nierzadko pogłębiają problem.
Proponowałabym raczej feliway zamiast odstraszacza.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: ikxio » piątek 27 lut 2015, 18:28

mozna woreczkami z przesuszonymi skorkami z cytrusow (nie tylko z cytryny) przelozyc posciel i rzeczy w szafie.
ale tak do konca to chyba sprawy nie rozwiaze - koty kochaja przepocone rzeczy - i to zeby prac na okraglo - jak chlopak sportowiec to nie da rady, znajdzie, wyczuje i oznaczy jako swoje. moze wlasnie spryskanie feliway ukroci zapedy?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: caryca » piątek 27 lut 2015, 19:24

Będę dalej próbować, może wreszcie coś zadziała bo córka codziennie pierze jego kołdrę. Na szczęście ma trzy na zmianę ale ile można prać! Z materacem gorsza sprawa bo choć są dwa, to nie wysychają z dnia na dzień.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: ikxio » piątek 27 lut 2015, 19:51

na materace sa takie frotowo-ceratowe podklady pod przescieradla http://allegro.pl/przescieradlo-nieprze ... 73549.html cos w tym stylu, sa w roznych rozmiarach , na to kladziesz normalne przescieradlo
- nawet jak kot nasiusia to latwiej dac nowy a stary wyprac- i schnie szybko.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: caryca » czwartek 22 lis 2018, 16:44

Od czasu mojego ostatniego posta dotyczącego sikania - w moim domu zaszły radykalne zmiany. Każdy ma swój pokój i każdy pilnuje żeby Aisza tam nie wchodziła. Ale nasza kicia znalazła sobie nowe miejsce do sikania -oczywiście poza kuwetą. Jest to jedno z krzeseł stojących w przedpokoju. I tylko na jedno stale sika.
Za radą pana ze sklepu zoo kupiłam coś w rodzaju akyszka. Trzeba psikać tym co 12 godzin i jeśli tego pilnuję- krzesło jest przez Aiszę omijane.
Zdarza się, że ktoś nie zamknie swojego pokoju i wtedy Aisza pozostawia tam ślad swojego pobytu. Ale to już wina nie kota a właściciela pokoju.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: ikxio » piątek 23 lis 2018, 17:48

z kocim siusianiem? koty znacza teren jak sa chore
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: bungula » piątek 23 lis 2018, 19:00

Odstraszacz nie jest rozwiązaniem. Myślę, że lepiej by było skonsultować się z wetem. Aisza ma już swoje latka i może to być problem zdrowotny. Poza tym koty generalnie nie lubią zamkniętych drzwi, które dodatkowo potęgują stres. Zamiast odstraszacza spróbowałabym z feliway lub karmą uspokajającą po wizycie u weta.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: ikxio » poniedziałek 26 lis 2018, 18:01

bungula - jak Mrusia umierala to lorazepam - u nas w Polsce sprzedawany jako relanium jako znieczulacz
tylko dawke trzeba odmierzyc, bo to co mi zapisano jako lek nasenny, kota zabije
koty umieraja szybciej od nas - stworzenie im warunkow do godnego odejscia? jakos na eutanazje nie moglam sie zdecydowac
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: caryca » poniedziałek 26 lis 2018, 22:18

preparat odstraszający kota działa, ale trzeba pamiętać o spryskiwaniu co 12 godzin. W sobotę o tym zapomniałam i gdy wyszliśmy na całe popołudnie i wieczór, Aisza skorzystała z okazji się "zemściła". Nasikała na jedno z dwóch krzeseł.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z sikaniem kota do lozka itd.

Postautor: bungula » wtorek 27 lis 2018, 10:39

caryca pisze:..., Aisza skorzystała z okazji się "zemściła". Nasikała na jedno z dwóch krzeseł.

Sądzę, że raczej prosi o pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Poprzednia

Wróć do Inne problemy i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron