sterylizacja kocorka

Wyłącznie informacje o znalezionych/zgubionych, potrzebujących pomocy i niosących pomoc.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

sterylizacja kocorka

Postautor: magrydach » sobota 13 sty 2018, 15:02

witam,
proszę o podpowiedz jak stwierdzić czy już kotek jest na to gotowy?
macie jakies sprawdzone przepisy, sposoby?
wiem ze powyżej 6 miesięcy, a le jeśli trudno mi oszacować jego wiek? jęczmień na oku
Ostatnio zmieniony czwartek 01 mar 2018, 11:56 przez magrydach, łącznie zmieniany 1 raz
magrydach
Nowy
 
Posty: 1
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 15:00

Re: sterylizacja kocorka

Postautor: sierpówka » sobota 13 sty 2018, 19:03

Wiek bardzo dobrze potrafi oszacować weterynarz. Doradzi także kiedy taki zabieg zrobić, jak to będzie wyglądać, ile czasu potrwa, jak się przygotować i ile to będzie kosztowało.
Mi, mój weterynarz doradził, że taki zabieg najlepiej robić w 8 miesiącu życia i tak zrobiłem.

Na naszym forum, w archiwum, jest stosowna dyskusja: Archiwum/ZDROWIEmal/sterylizacja.html
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: sterylizacja kocorka

Postautor: Alexa » sobota 13 sty 2018, 19:22

Ja mojego domowego kocurka kastrowałam jak miał 11 miesięcy, jestem zdania aby kastrować kocurki jak wykształci się odpowiednio cewka moczowa i zacznie śmierdzieć mocz w kuwecie(czyli jak kocurek dojrzeje) Obecnie czekam z kastracją kocurka Neva Masquerade-ma 17 miesięcy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: sterylizacja kocorka

Postautor: sierpówka » sobota 13 sty 2018, 19:34

Alexa, prócz cewki moczowej jest jeszcze psychika, która też się wykształca. Zapewne nie ma sensu się zbyt śpieszyć, ale tak jak wyżej pisałem, trzeba zabrać kota na badanie kontrolne do weterynarza i tam dopytać się o szczegóły.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: sterylizacja kocorka

Postautor: ikxio » niedziela 14 sty 2018, 01:26

takie kocurki jak Tofik dojrzewaja wolniej
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Bardzo ważne kocie sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości