Schroniska

Jak pomóc bezdomnym kotom.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Uwaga: nie wolno zamieszczać ogłoszeń, na to jest forum Bardzo Wazne Kocie Sprawy.

Schroniska

Postautor: olga » piątek 30 sie 2019, 16:05

Dziś usiłowałam umieścić w schronisku dwa chore i zagłodzone kocięta. No droga przez mękę i przepisy. W pierwszym, najbliższym nie przyjmą bo koty pochodzą spoza miasta a z moją gminą schron umowy nie ma. I nie, nie wiedzą gdzie bym mogła je umieścić i które schronisko jest właściwe. Zadzwoniłam do straży gminnej - nikogo nie ma bo urlop. Zadzwoniłam do urzędu gminy, pomogła mi miła pani z wydziału środowiska - poszperała, znalazła umowy, znalazła odpowiednie schronisko, podała namiary. Ale po kocięta nikt nie przyjedzie bo nie mają nikogo takiego. Pojechałam sama. W tym właściwym schronisku najpierw przyjęli kociaki (jeden w bardzo złym stanie) a potem dopiero kręcili nosem, że umowy na koty to oni nie mają i nie powinni. Ludzcy ludzie po prostu. To wszystko kosztowało mnie pół dnia i ponad 100km drogi. Przestaje mnie dziwić, że ludzie zamiast do schronu wywożą zwierzęta do lasu lub do innych miejscowości licząc na dobre serce innych, albo zostawiają na pastwę losu :(
I tak biurokracja może skutecznie zniechęcić do właściwej pomocy zwierzakom.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Schroniska

Postautor: Alexa » piątek 30 sie 2019, 16:49

Dla chcącego i empatycznego nie byłoby problemu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Schroniska

Postautor: olga » piątek 30 sie 2019, 17:02

Chcący i empatyczny to za mało Alexa, trzeba tych empatycznych i chcących wesprzeć jakoś. Problemem nie jest brak chęci czy empatii tylko postawa urzędasów ze schroniska - zasłaniają się papierami. Schroniska są po to by pomagać ludziom zająć się bezdomnymi zwierzętami. A tu klops bo biurokracja. A co z tymi, którzy uratują zwierzę w trasie? Mają je wozić przez całą podróż ze sobą, czy tracić urlop na poszukiwanie tego odpowiedniego schroniska? To że ktoś zlituje się nad sierotą przy drodze nie oznacza, że chce i może ją przygarnąć. A skoro pomocy znikąd nie dostanie, następnym razem już się nie zatrzyma.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)


Wróć do Pomoc bezdomnym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości