Dziki w Poznaniu

Wszystkie zwierzaki, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach

Moderator: Sissi

Dziki w Poznaniu

Postautor: bungula » wtorek 01 cze 2021, 10:26

Do dzisiaj tylko słyszałam, lub widziałam ślady bytności dzików na terenie Rataj. Dziś rano idąc do pracy miałam spotkanie oko w oko ze stadem dzików. W biały dzień! (ok. 7:15) na ul. Zamenhofa w połowie dystansu między moim przystankiem, a przystankiem tramwajowym na os. Piastowskim przez obie jezdnie i torowisko na moich oczach przechodziło całkiem spore stado dzików (cztery dorosłe i z 6 lub 7 wyrośniętych warchlaków). Ze zdenerwowania i strachu aż miałam watę w kolanach, zupełnie mnie zamurowało. France wcale się nie boją. Samochody musiały się zatrzymywać, bo dziki przechodziły przez jezdnie. Ciekawe czy ktoś musi wylądować na oddziale intensywnej terapii poturbowany przez dziki, żeby władze miasta zaczęły wreszcie skutecznie działać?, a nie tylko gadać, że trzeba coś zrobić. :x
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Dziki w Poznaniu

Postautor: ikxio » niedziela 13 cze 2021, 19:44

niewiele z dzikami zrobisz, one tylko szukaja jakiegos miejsca gdzie mogly by zyc - na wsi sa wrogiem nr jeden, w lasach odstrzeliwane, bo ASF to uciekaja do miasta.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Inne niekoty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron