Kot w samochodzie

Bezpieczny dom, podwórko, podróż

Moderator: Alexa

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Sissi » wtorek 18 gru 2012, 22:09

Olga czekam na fotki bo mnie inetersuje jak to rozwiazalas :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Rakolka » sobota 29 gru 2012, 19:08

Moje drogie, mam podobny problem.. jedziemy na sylwestra i zabieramy koty ze znajomymi.. myślicie, że 5 godzin w transporterze da radę? wiem, że jeździ bez problemu w samochodzie.. ale 5 godzin zamknięta to dużo.. może jakie tabletki od weta wziąć uspokajające, żeby lepiej zniosły podróż?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kot w samochodzie

Postautor: ikxio » sobota 29 gru 2012, 19:21

ja to bym sie zastanowila nad kuweta nie lekami bo 5 godzin w podrozy to az tak duzo nie jest
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Rakolka » sobota 29 gru 2012, 19:36

ok, zrobimy przerwę na wsadzenie koty do kuwety .. i przecież wody będzie trzeba im dać..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Piots » sobota 29 gru 2012, 19:53

Rakolka pisze:Moje drogie, mam podobny problem.. jedziemy na sylwestra i zabieramy koty ze znajomymi.. myślicie, że 5 godzin w transporterze da radę? wiem, że jeździ bez problemu w samochodzie.. ale 5 godzin zamknięta to dużo.. może jakie tabletki od weta wziąć uspokajające, żeby lepiej zniosły podróż?


To wbrew pozorom nie jest dużo. Możesz po drodze spróbować z kuwetą i dać wody, ale wątpię żeby skorzystały.
Obrazek
Piots
Dwa Koty
 
Posty: 91
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: Krakostan

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Rakolka » sobota 29 gru 2012, 19:55

też tak myślę, za duży stres będzie.. dojadą to pewnie się zacznie.. no, ale spróbować można, damy radę. wolałam dopytać.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Sissi » sobota 29 gru 2012, 20:08

Rakolka odradzam tabaletki upokajajace gdyz moga wiecej zaszkodzic niz pomoc ,lepiej wysluchac kociej serenady w transporterze niz szpikowac chemia ktora moze roznie zadzialac ,powinien najpierw wet dobrze zbadac i zwazyc kota zanim cos Ci da . Najlepiej na przyszlosc zaopatrzyc sie w zylkene 75mg i podawac ja z tydzien przed podroza .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Rakolka » sobota 29 gru 2012, 20:54

a cóż to zylkene? ok, następnym razem tak zrobię, a teraz będę liczyła na to, że po prostu będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kot w samochodzie

Postautor: sierpówka » sobota 29 gru 2012, 21:33

Rakolka pisze:Moje drogie, mam podobny problem.. jedziemy na sylwestra i zabieramy koty ze znajomymi.. myślicie, że 5 godzin w transporterze da radę? wiem, że jeździ bez problemu w samochodzie.. ale 5 godzin zamknięta to dużo..

Moja droga, nie jest to duży problem (choć koty nie lubią podróżować). Koty od siostry (2 persy) podróżowały samolotem i autem, w małych transporterach (takie przepisy międzynarodowe). Czas podróży 14 godzin. Były na prochach. Nie powiem jakich, bo wtedy, jeszcze, się kotami nie interesowałem -am :lol: Koty dotarły do celu trochę rozbite/półprzytomne ale w dobrej formie.

Po jakimś czasie znowu podróżowały (emigracja-takie życie) ale już krócej i bez tabletek. Drapały tak, że połamały sobie pazurki - no nie były zadowolone.

Jakie rozwiązanie wybrać? Zależy ile trwa podróż, w jakich warunkach. Czy ograniczają nas jakieś przepisy odnośnie przewożenia zwierząt itp, itd. No i oczywiście skonsultować się z weterynarzem. Pewnie pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.


"Podobno kiedyś mężczyźni byli na porządku dziennym". źródło: Seksmisja
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Rakolka » piątek 04 sty 2013, 19:50

Muszę wam powiedzieć, że oba koty przeszły podróż na prawdę cudownie! Trwała dużo ponad 5 godzin, bo jakieś 8, ale.. w pierwszą stronę Molka troszkę dawała znać o sobie, były oczywiście w transporterach (Moli w nim może swobodnie się poruszać, jest duży, a ona mała) ale potem i w drodze powrotnej.. cudownie, cała podróż przespana.. jak zaczęła miauczeć ktoś ją zawszę troszkę pogłaskał przez otworek.. i jak ręką odjął, wiem, że pewnie się trochę męczyła, ale było o niebo lepiej, niż się spodziewałam. Bałam się o nią, a było na prawdę bardzo dobrze. Może ją wymęczyłam brakiem jedzenia,ale skoro było dobrze, nie chciałam jej budzić, czy prowokować do korzystania z kuwety.. jestem z niej dumna a ona o tym wie, bo była bardzo rozpieszczana po podróży. :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kot w samochodzie

Postautor: olga » środa 17 lip 2013, 16:50

Niedługo przeprowadzka. Znów czeka mnie 8 godzin jazdy z wrzeszczącymi kotami. Ponieważ kartonowa prowizorka nie sprawdziła się, muszę kupić coś porządnego. I teraz zastanawiam się czy dokupić taki sam transporter jaki już mam (zwykły) - jeden kot ma w nim dość komfortowe warunki, ale bez kuwety przez parę godzin.
A może kupić coś takiego:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/transpor ... ery/171697
W tym dużym pudle mogłabym wstawić im małą kuwetkę i zrobić dwie piętrowe budki żeby miały gdzie się schować. Minusem jest, że to dość droga rzecz a ja tak naprawdę potrzebuję jej na jeden przejazd.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kot w samochodzie

Postautor: Sissi » środa 17 lip 2013, 17:23

Olga ,nie dosc ze droga to wymiary malo atrakcyjne jak na dwa dosc duze koty :roll: Tam ledwo moga siedziec ale zeby sie wyciagnac i normalnie zasnac to juz gorzej . Wiesz moze ,by zamontowac siatke od dachu do podlogi tak zeby odgrodzic Ciebie od kotow zebys mogla swobodnie prowadzic . Z ytlu fotele rozlozyc (oile nie bedziesz miec jeszcze bagazy ) i tez z zamocowac tak siatke,na dole pod fotelem umiescic kuwete z jednej strony a zdrugiej strony pudelko gdzie bedzie miseczka z woda i sucha karma . Ja bym tak zrobil anpeno jakbym musiala jechca daleko z moimi dziewczynami .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Kot w samochodzie

Postautor: ikxio » środa 17 lip 2013, 17:46

olga ja Mru jak samolotem (bo w samochodzie zawsze miala pojemnik ze zwirkiem) to ja zabieram w transporterze wyscielonym takim przescieradlem- pieluszka - jakby popuscila pod siebie to zawsze mozna wyrzucic i polozyc nowe, ale jak masz przeprowadzke to na jednorazowy przejazd mozesz uzyc czegokolwiek - starego recznika, czy innego galgana (z doswiadczenia wiem, ze nie wszystko sie zabiera, wiec moze cos znajdziesz)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kot w samochodzie

Postautor: olga » środa 17 lip 2013, 18:04

Sissi - myślałam o siatce ale raczej nie da się tak zrobić. Siatki ochronne do samochodu są nieszczelne, obliczone raczej na psa niż na kota.
Tak to wygląda:
Obrazek
A to pudło nie wydaje się małe, ktoś pisze ze swobodnie wozi w nim trzy brytki.

Ikxio - no właśnie taką opcję rozważam. Kocyki-podkładki można kupić bez problemu a miseczki na wodę są dołączone do transporterów. Bez karmy wytrzymają te kilka godzin, tylko w zwykłym transporterze nie będą mogły za bardzo usiąść ani się podnosić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kot w samochodzie

Postautor: ikxio » środa 17 lip 2013, 18:21

wytrzymaja, co prawda Mru nie jezdziw transporterze w samochodzie i ze zwirku potrafila skorzystac podczas jazdy - ale to inna sytuacja bo jeden kot i byly dwie osoby kierowca i koci dozorca - w samolocie jak kicie zapakowalam w domu do transportera to nie liczac wyjecia na czas przejscia bramki na lotnisku jechala caly czas zamknieta i to w transporterku lotniczym - mniejszym niz ten, w ktorym jezdzi do weta.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Kot w samochodzie

Postautor: sierpówka » środa 17 lip 2013, 20:29

Może bardzo duży karton (np. na wymiary euro palety)... zobacz tutaj. Na górę wrzucić (przydrutować) starą siatkę z balkonu...

Do takiego kartonu można wsadzić mniejszy kartonik, pełniący rolę jednorazowej kuwety. Aby taka kuweta nie jeździła też należy ją przydrutować.
Ostatnio zmieniony środa 17 lip 2013, 20:35 przez sierpówka, łącznie zmieniany 1 raz
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Kot w samochodzie

Postautor: olga » środa 17 lip 2013, 20:31

Juz eksperymentowałam z kartonem pół roku temu, Bruno sobie poradziła.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kot w samochodzie

Postautor: sierpówka » środa 17 lip 2013, 20:37

..ale z takim grubym sobie nie poradzi ...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Kot w samochodzie

Postautor: olga » środa 17 lip 2013, 20:38

Nie założyłabym się o to 8-)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Kot w samochodzie

Postautor: bungula » środa 17 lip 2013, 20:42

A gdyby pożyczyć klatkę z Fundacji? Ktoś Ci pomoże w przeprowadzce i będzie wracał, mógłby zabrać ją z powrotem.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Bezpieczeństwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość