Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Moderator: Sissi

Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: Pomyloona » poniedziałek 31 gru 2012, 10:29

Arachnofobia - Strach przed pająkami najczęściej objawia się gęsią skórką, dreszczami, paraliżem, krzykiem, omdleniami, wymiotami czy atakami paniki.
źródło: wieszjak.pl, Autor: Iwona Szadkowska
Więcej o arachnofobii: http://psychologia.wieszjak.pl/fobie/278384,Arachnofobia-jak-pokonac-pajeczy-strach.html

Ja od zawsze bałam się pająków. Najbardziej nie lubię, kiedy wychodzą nie wiadomo skąd i przebiegają po podłodze.Myślę, że w małym stopniu jestem arachnofobiczką (?) A jak jest z Wami? :D
Ostatnio zmieniony środa 02 sty 2013, 20:37 przez Pomyloona, łącznie zmieniany 1 raz
Nie istnieją koty zwyczajne. Obrazek
Colette
Awatar użytkownika
Pomyloona
Dwa Koty
 
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 14:51
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkani

Postautor: olga » poniedziałek 31 gru 2012, 10:55

Można powiedzieć, że wręcz przeciwnie :)
Lubię i szanuję pająki. Co prawda niezbyt mi odpowiada mizianie wielkiej włochatej bestii, ale pająki w moim domu mogą czuć się bezpiecznie - nie są zabijane, wyganiane, trute. Jedyne co to przeganiam je w ciemne katy żeby nie właziły pod nogi i kotom w pyski.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkani

Postautor: Sissi » poniedziałek 31 gru 2012, 11:13

Ja identycznie jak Olga nie zabijam pajakow i tez uwazam je za badrzo pozyteczne w domu (zjadaja muchy ,rybiki itp) . Pajakow sie nie boje wogole choc jak tak sobie po mnie jakas "tarantulka" przebiegnie to milo nie jest . Przed ludzmi sprzatam tylko pajeczyny ale tez te ktore widac a czasami zdrzaza sie ze zostawie udajac potem jak ktos zauwazy ze "przeoczylam" :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkani

Postautor: bungula » poniedziałek 31 gru 2012, 11:34

Nie przepadam za pająkami, ale żebym się ich panicznie bała, to raczej nie. Natomiast, ich pajęczyny uważam za dzieła sztuki. Ilektoć widzę pajęczynę, tylekroć zachwycam się jej precyzją i misternym kunsztem wykonania.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkani

Postautor: Pomyloona » poniedziałek 31 gru 2012, 12:07

Ja też ich nigdy nie zabijam. Za bardzo się boję. Bungulo, masz rację, pajęczyna wygląda pięknie, a jeszcze o poranku, w rosie i w słońcu już całkiem cudnie. Pajączki te "domowe" może nie takie straszne, ale inny rodzaj, tych większych, czarnych nie wchodzi w grę... Kilka razy widziałam filmy, w których ludzie dają po sobie chodzić tarantulom, uhh, koszmar. :?
Nie istnieją koty zwyczajne. Obrazek
Colette
Awatar użytkownika
Pomyloona
Dwa Koty
 
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 14:51
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkani

Postautor: ikxio » poniedziałek 31 gru 2012, 13:07

ja kiedys pisalam - pajakow sie nie boje, ale w domu to maja swoje miejsce pod szafkami w kuchni a nadmiary (jak sie tez trafia poza "rezerwatem") sa usuwane delikatnie na trawnik przed domem, nie zabijam, bo przy ceplym klimacie to jedyni ekologiczni obroncy przed owadami - z pajeczyna problemow nie mam bo wiekszoscto z gatunkow skoczkow - w sumie chyba tylko jakas forme kokonow dla potomstwa tworza.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: Alexa » poniedziałek 10 cze 2013, 20:38

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html

Wałęsak brazylijski a my mamy rodzinnego- tuskowysysacz jadowity.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: ikxio » środa 12 cze 2013, 10:42

i pajaka kacznika, te ulotki to glupi zart, ale sama pamietam jak roznosilam ulotki bo jeszcze jak mieszkalam z rodzicami zalegly sie w bloku mrowki faraona a Sanepid umyl rece - trzeba bylo sasiadow zorganizowac do walki, wiec sie kobiecinie nie dziwie, ze na policje zadzwonila, tylko, ze gliny przesadzaja - niech sie lepiej za lapanie zlodziei wezma.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: arthrawn » poniedziałek 17 mar 2014, 21:19

Ja pająków się boję! Ale wszystkie prace związane z ich eksmisją z domu wypęłniam dxielnie. W UK i moich terenach jest teraz akcja związana z masowym pojawieniem się pająków fałszywa czarna wdowa. Strach sieją media. Oprócz tego co jakiś czas, piszą o jadowitych pająkach pojawiających się w bananach, które są pakowane w worki - z przeznaczeniem dla dzieci. Takie akcje były w Tesco i Sainsburys...miejcie się na baczności! A pamietacie film? Krzyczałem najgłośniej na sali kinowej hege
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: Sissi » poniedziałek 17 mar 2014, 21:28

Art ,no pierwsze slysze o jakichs pajaokach w bananach :shock: Ogolem nie boje sie pajakow i lubie je bo sa bardzo pozyteczne :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: Alexa » poniedziałek 17 mar 2014, 21:34

Pewnie zaplatał się jeden pajączek w transport bananów i już narobili szumu że inwazja.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: arthrawn » poniedziałek 17 mar 2014, 22:40

Tam były całe gniazda....
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: caryca » poniedziałek 17 mar 2014, 23:42

Podobna sytuacja była z palmą yuka / przepraszam, ale nie wiem czy tak to się pisze/. Gdy zaczęto je do nas sprowadzać poszła fama, że w doniczkach często znajdują się czarne wdowy.
A co do bananów to naprawdę w ich końcówkach mogą znajdować się jakieś niewidoczne gołym okiem stworzonka, które gdy dostają się do naszego organizmu, niszczą wątrobę.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Arachnofobia - paniczny lęk przed pająkami

Postautor: ikxio » wtorek 18 mar 2014, 16:02

carycaz tymi koncowkami bananow to niestety jeszcze jedna legenda miejska- ameby tam raczej nie zamieszkaja, a tyle co ja tych owocow zjadam to i muszki owocowki nawet na nich nie widzialam bo wola inne zielsko. owszem inwazyjne gatunki owadow jak pajaki z owocami (wlasciwie to nie wiem czy jest jakis pajak zdolny zabic czlowieka - no chyba, ze alergik, ale to wyjatki), weze czy jakies tropikalne odmiany komarow w transportach sie trafiaja - zreszta daleko szukac - kolega w Hiszpanii nacial sobie zaschnietych kwiatow daktylowca - meskie sa bardzo dekoracyjne, przypominaja miotelki a z luski mozna zrobic polmiseczek na owoce i postawil dekoracje kolo kaloryfera - w dwa tygodnie mial dom wypelniony cmami, ktore sie wylegly z "pamiatki"
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Owady, pająki i inne robalki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości